Rubriky:

Vodní sporty

Plavec Micka má bronz z MS juniorů na 400 m kraul v rekordu

26. srpna 2013 16:53 - Dubaj

Plavec Jan Micka je prvním českým medailistou z mistrovství světa juniorů v historii. Na šampionátu v Dubaji doplaval v dnešním finále na 400 metrů volný způsob v čase 3:48,32 minuty, čímž navíc překonal jedenáct let starý český rekord Květoslava Svobody o plných 2,12 sekundy.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Osmnáctiletý největší český talent poslední doby a nejmladší český olympionik na loňských hrách v Londýně se letos stal v Poznani také dvojnásobným mistrem Evropy své kategorie a k tomu přidal stříbro právě na kraulařské čtyřstovce.

"Závod byl oproti Poznani od začátku neuvěřitelně rychlý. Celou dobu jsme byli na špici čtyři a každou chvilku se měnilo pořadí. V posledních metrech bylo všechno o dohmatu a naštěstí jsem dokázal urvat třetí pozici," uvedl v tiskové zprávě Micka. V rozplavbě si nejprve vylepšil osobní rekord na 3:50,47 a ve finále překonal i národní rekord. Nestačil jen na Australana MacKenzieho Hortona (3:47,12) a Brita Jamese Guye (3:48,05).

Mickovi se zřejmě vyplatilo soustředit se letos na juniorské kategorie, když vynechal nedávné mistrovství světa v Barceloně. V Dubaji poplave svěřenec Jaroslavy Passerové z USK Praha ještě své silnější tratě 800 a 1500 metrů volný způsob, na nichž už český rekord drží a je velkým adeptem na další cenný kov.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty