Rubriky:

Vodní sporty

Skifař Synek bez problémů postoupil do semifinále MS

28. srpna 2013 07:35 - Čchungdžu
(Aktualizováno: 28. srpna 2013 11:32)

Skifař Ondřej Synek postoupil na veslařském mistrovství světa v korejském Čchungdžu do semifinále. Stříbrný medailista z loňské olympiády v Londýně ve středu vyhrál své čtvrtfinále a bezpečně prošel mezi dvanáct nejlepších ve své disciplíně.

 

Pavel Lebeda

Ve hře o medaile zůstala i čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč, Ondřej Vetešník, Jan Vetešník, kteří skončili v opravách třetí. Dvojskif Jan Andrle, Michal Plocek naopak své druhé vystoupení na šampionátu nezvládl a v semifinále bude jako jediná česká posádka chybět.

Synek se představil ve třetím čtvrtfinále a stejně jako v úvodní rozjížďce bez větších problémů dojel do cíle jako první. Mistr světa z roku 2010, který je letos hlavním adeptem na zlato, byl v čele od prvního mezičasu a druhého Roela Braase z Nizozemska nakonec porazil o 1,3 sekundy.

Třicetiletý veslař pražské Dukly ale přiznal, že se mu moc dobře nejelo. "Na mě jsem jel strašně blbě, bolely mě nohy a nemohl jsem se vůbec dostat do tempa," řekl Synek. I proto vyhrál jen o sekundu. "Normálně Holanďana porážím o hodně, ale tentokráte se mě držel jako klíště," pousmál se Synek. "Sice to podle mezičasů vypadalo v pohodě, ale jen jsem to nějak doplácal. Trochu se ale na dráze točil vítr," vysvětlil svůj pomalý čas.

Drysdale nečekaně skončil

Již ve čtvrtfinále nečekaně skončily naděje loňského olympijského vítěze a pětinásobného mistra světa Mahého Drysdala, který ve své jízdě skončil čtvrtý a nepostoupil do semifinále. Čtyřiatřicetiletý Novozélanďan pojal letošní sezónu odpočinkově a původně plánoval, že se na MS nepředstaví. Jeho čtvrtfinálový nezdar je ale přesto překvapením.

"Byl to těžký den. Až do cíle to byl těsný souboj Ázerbájdžáncem (Aleksandrovem) a Bulharem (Božilovem), ale dohnal mě nedostatečný trénink," uvedl Drysdale na svém profilu na sociální síti. Na jeho výkonu se projevily i následky červnové nehody na kole, při které si poranil žebra.

Největším soupeřem Hacker

Synek předpovídal Drysdaleovy problémy již před šampionátem, proto jej nepřekvapilo, že přišel o jednoho zkušeného soupeře. "Dopadlo to, jak jsem říkal. Za Hackerem bojovali tři o dvě postupová místa a on to ve finiši nezvládl, protože nemá natrénováno," uvedl Synek, který ale ocenil formu Němce Marcela Hackera.

Zkušeného šestatřicetiletého skifaře momentálně považuje za hlavního favorita své disciplíny. "Nevím, kde se to v něm vzalo, ale jezdí tady úplně jinou ligu. Porazit ho bude hodně těžké. Aby dával Ázerbájdžánci na kiláku pět a na patnáctistovce osm sekund, to není normální. Má super formu," uznal Synek.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty