Rubriky:

Vodní sporty

Vodní slalomáři nesouhlasí s přesunem olympijských závodů mimo Rio

7. září 2013 09:55 - Rio de Janeiro

Mezinárodní kanoistická federace (ICF) nesouhlasí s návrhem pořadatelů olympijských her 2016 v Riu de Janeiro přesunout závody vodních slalomářů na jih země do více než 1100 kilometrů vzdáleného Foz do Iguacu. Vyšle proto do Brazílie experty, kteří mají posoudit náklady na vybudování trati na původně plánovaném místě v Riu.

 

Jan Handrejch, Právo

Podle originálního projektu měl vodácký kanál vyrůst v oblasti Deodoro na severu Ria de Janeiro. Tato chátrající čtvrť bude za tři roky hostit i šest dalších olympijských soutěží.

Pořadatelé premiérových her na jihoamerickém kontinentu ale nedávno oznámili, že má stavba zpoždění. Náklady na vybudování kanálu se prý vyšplhají na 30 až 70 miliónů dolarů, ICF ale věří, že je možno postavit sportoviště olympijských kvalit výrazně levněji. Experti posoudí i cenu, kterou by si vyžádalo stěhování závodů do Foz do Iguacu.

Funkcionáři ICF protestují, že odsunutí vodních slalomářů mimo hlavní dějiště by znamenalo „přehlížení našich sportovců a závodů a ohrozilo by budoucnost vodního slalómu v Brazílii".

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty