Rubriky:

Vodní sporty

Přišlo mi to nekonečné, hlásí skifařka Knapková po závodu v mužské osmě

22. září 2013 15:05 - Praha

Skifařka Miroslava Knapková suverénně ovládla jeden z doprovodných závodů na veslařských Primátorkách a již poosmé získala Stuhu Podolí. Letošní Primátorky však pro ni byly speciální, v pátek se představila v závodě univerzitních osmiveslic a v posádce Univerzity Karlovy byla jedinou ženou.

 

Roman Vondrouš, ČTK

„Bylo to něco šíleného, naštěstí to ale byl jen kilometr a dalo se to tak zvládnout. V půlce trati jsem myslela, že nám zbývá posledních dvě stě, a kormidelních zahlásil, ještě čtyři sta, tak jsem si říkala, že je to nekonečné," smála se s odstupem dvou dnů Knapková, která s muži do velké posádky usedla poprvé.

A kolegové ji nešetřili. „Vůbec se s tím nemazali. Byla to ale dobrá zkušenost. Loď jede jinak, cítíte tu sílu a rychlost. O to horší to bylo sednout do skifu. Myslíte si, že stojíte," přiznala olympijská šampionka z Londýna, jejíž osma skončila čtvrtá.

„V tréninku jsem chytla kraba, tak jsem se bála, abych při tak vysoké frekvenci stíhala vytahovat vesla z vody. Dráhovou rychlostí, jakou jsme jeli, nejezdím na skifu ani po startu. Byl to docela mazec," řekla.

Knapková míří ještě do Bostonu a Bernu

Starty na Primátorkách pro Knapkovou ale sezóna nekončí. Měla by se představit v říjnu na Chalupa Cupu a poté i na regatách v Bostonu a v Bernu.

„V Bostonu pojedu opět osmu s dalšími skifařkami. Zvažuji ještě, že bych jela jeden závod v Rakousku na šestikilometrové trati. Uvidím, v jaké budu kondici," přiznala Knapková.

V Praze jí dnes udělali radost i pořadatelé, kteří se rozhodli také ženám předávat za výhru soudky s pivem. „Vždy jsem záviděla klukům, že ho dávali jen chlapům a my dostaly něco jiného. Co s ním budu dělat? Vypije se," smála se Knapková.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty