Baumrtová byla na plavecké exhibici druhá, Chocová čtvrtá

Glasgow

Znakařka Simona Baumrtová skončila druhá a prsařka Petra Chocová čtvrtá na stometrových tratích na sobotním exhibičním souboji plavců Evropy s výběrem USA v Glasgowě. Evropský výběr nakonec po velkém boji prohrál s Američany o jediný bod 131:132.

Simona Baumrtová

Baumrtová dohmátla v času 57,11 sekundy a za svým českým rekordem z nedávného ME v krátkém bazénu v Herningu zaostala o necelou vteřinu. S Američankou Olivií Smoligaovou prohrála o pět setin, naopak stejný odstup ji dělil od Daryny Zevinové z Ukrajiny, které oplatila porážku z dvoustovky.

Chocová dokázala, že má stále dobrou formu. Po pátečním českém rekordu na dvoustovce dnes na poloviční trati zaplavala čas 1:05,61, který je jen jedenáct setin za jejím českým rekordem z loňská a o sekundu lepší než na ME v Herningu. Závod vyhrála Jassica Hardyová z USA za 1:04,65.