Rubriky:

Vodní sporty

Živě

Závod jachet ze Sydney do Hobartu posedmé vyhrála Wild Oats XI

28. prosince 2013 10:59 - Hobart

Tradiční jachtařský závod ze Sydney do Hobartu vyhrála s velkým náskokem favorizovaná australská maxijachta Wild Oats XI, která dojela do tasmánského přístavu vítězně už posedmé.

 

Glenn Nicholls, ČTK/AP

Kvůli slabému větru však posádka kapitána Marka Richardse značně zaostala za svým loňským traťovým rekordem, 1163 kilometrů tentokrát urazila za dva dny, šest hodin a sedm minut. Před rokem byla zhruba o půl dne rychlejší.

Sedmkrát zvítězit se dosud v historii závodu povedlo pouze jachtě Morna/Kurrewa IV. Ta poprvé triumfovala v roce 1946 a naposledy o čtrnáct let později.

Daleko za vítěznou lodí se odehrával boj o druhé místo. Na něm se ztrátou zhruba dvou a půl hodiny plula Perpetual Loyal, třetí byl Ragamuffin 100. Z 94 jachet, které ve čtvrtek do závodu odstartovaly, zatím odstoupily čtyři, nejpomalejší loď by měla do Hobartu dorazit na Silvestra.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.