Rubriky:

Vodní sporty

Plavcem roku je podle očekávání znakařka Baumrtová

15. ledna 2014 16:38 - Praha

Mistryně Evropy v krátkém bazénu Simona Baumrtová se podle očekávání stala nejlepším sportovcem v anketě Českého svazu plaveckých sportů. Druhá skončila prsařka Petra Chocová, třetí místo obsadila polohovkářka Barbora Závadová. Ocenění převzali všichni vyhlášení ve středu odpoledne v pražském hotelu Lindner.

 

Michal Doležal, ČTK

Nejlepším juniorem minulé sezóny se stal talentovaný vytrvalec Jan Micka před další nadějnou reprezentantkou Lucií Svěcenou. Vítězství mezi dálkovými plavci patří Janu Pošmournému a kategorii synchronizovaných plavkyň podle očekávání ovládl duet Soňa Bernardová, Alžběta Dufková.

Baumrtová měla loni skvělou sezónu. Na letním mistrovství světa v Barceloně se dostala do finále závodu na 100 metrů znak, v němž obsadila šesté místo. Na poloviční trati byla devátá, na dvoustovce jedenáctá.

Svou formu udržela až do prosince, kdy na ME v krátkém bazénu získala v absolutní konkurenci titul na sprinterské padesátce, dvě stříbra na 100 a 200 metrů a bronz ve smíšené štafetě. Vše v českých rekordech.

Celkem má Baumrtová ve své sbírce už dvanáct medailí z vrcholných akcí.

Anketa Českého svazu plaveckých sportů:
Plavání:
1. Baumrtová
2. Chocová
3. Závadová
4. Micka
5. Svěcená.
Junioři:
1. Micka
2. Svěcená
3. Grusová.
Dálkové plavání:
1. Pošmourný
2. S. Rybářová
3. Štěrbová.
Junioři:
1. Kozubek
2. Baumrt
3. Tobiáš.
Synchonizované plavání:
1. Bernardová, Dufková.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty