Rubriky:

Vodní sporty

Živě

Bronzoví kanoisté vjedou do sezóny na nové lodi

18. dubna 2014 17:18 - Praha

Dvojnásobně bronzoví deblkanoisté z loňského mistrovství světa v německém Duisburgu Jaroslav Radoň a Filip Dvořák vjedou do právě startující sezóny na nové lodi s netradičním designem. Premiérově ji představí při nedělních prvních nominačních závodech na kanálu v Račicích.

 

Vít Chalupa

„Do sezóny vstoupíme, tedy vjedeme, na nové lodi. Je parádní. Nám se fakt moc líbí. Věříme, že i naši příznivcům udělá zajímavý design radost a budeme na dálku poznat. Je to loď od portugalského výrobce Nelo, na jehož lodích pádlujeme od roku 2011 a je s ním radost spolupracovat," říká zadák posádky Filip Dvořák a doplňuje: „Na designu lodi se mimo Nela podíleli také bratři Petr a Tomáš Polákové z designového studia Popomedia, se kterými se známe již dlouhá léta, já jsem s nimi vyrůstal a jsou stále aktivní kanoisté v mé mateřské loděnici KVS Praha."

Posádka deblkanoe Jaroslav Radoň, Filip Dvořák skončila na loňském mistrovství světa v  Duisburgu dvakrát třetí na 500 a 1000 metrů. Nyní věří, že s novou lodí bude jejich výkonnost a také výsledky ještě lepší. „Přáli bychom si to. Proto jsme v zimě i nyní v posledním přípravném období dělali všechno pro to, abychom se mohli výkonnostně i výsledkově posunout nahoru," přidává Jaroslav Radoň.

Podle lodi je teď každý pozná

„Od lodi, na které reprezentujeme na mezinárodních závodech, chceme, aby nesla národní barvy a motivy, vyjadřovala hrdost a zároveň nenudila a design byl neotřelý. Myslím, že letos se nám to právě ve spolupráci s bratry Polákovými a firmou Nelo povedlo do puntíku. Zároveň jsme rádi, že nás podle neobvyklého vzhledu lodě příznivci a fanoušci snadno identifikují," dodávají Jaroslav a Filip společně. Špičce lodě dominují lvy ze státního znaku a jejich ocasy se táhnou až na záď.

Loď poprvé naostro vyzkouší o velikonočním víkendu. „Ten strávíme v Račicích při prvních nominačních závodech roku 2014. Jako poslední léta se nezříkáme role favoritů v naší hlavní disciplíně, tedy C2 1000 metrů. V ní musíme vyhrát, abychom se nominovali do reprezentačního týmu pro tuto sezónu. Takže ladíme formu na neděli 20. dubna na 17.20 hodin," objasňuje Jaroslav.

Kromě společného debla musí každý z nich absolvovat na singlu minimálně jednu olympijskou disciplínu.

Filip si „střihne" rozjížďku na kilometr již v neděli v půl desáté, Jaroslav se o 23 hodin a 50 minut později představí na sprinterské dvoustovce.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty