Deblkanoisté Matějka a Větrovský se stali mistry světa mezi juniory

Deblkanoisté Michael Matějka a Jan Větrovský vybojovali v australském Penrithu titul juniorských mistrů světa. Počínali si stejně suverénně jako jejich starší kolegové Jonáš Kašpar a Marek Šindler, kteří v pátek kralovali lodím C2 v kategorii do 23 let.

Česká sbírka se dnes díky Matějkovi s Větrovským i vítězným oběma hlídkám rozrostla na sedm medailí (4-2-1). Týmový závod ovládli kajakáři i kajakářky a vynahradili si zklamání z individuálních startů.

Zlatá obhajoba se totiž nepovedla kajakářce Amálii Hilgertové. Neteř dvojnásobné olympijské vítězky Štěpánky doplatila na čtyři doteky branek a skončila sedmá těsně za Sabinou Foltysovou. Tu přitom od druhého místa dělila jen vteřina a půl. Titul juniorské mistryně světa získala Brazilka Ana Satilaová.

Mezi kajakáři skončily šance českých juniorů už v semifinále. Nejblíže postupu do finálové desítky byl Tomáš Rousek, jenž obsadil 12. místo. Zlato si z Austrálie odveze Rakušan Mario Leitner.

V neděli šampionát na olympijském kanále v Penrithu zakončí závody v singlkanoi.

Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu v Penrithu (Austrálie):