Kanoista Doktor prohrál v Duisburgu jen s Dittmerem

Druhé místo vybojoval rychlostní kanoista Martin Doktor ve druhém dílu Světového poháru na kilometrové trati. V sobotním finále v Duisburgu nestačil jen na německého favorita Andrease Dittmera, kterému podlehl o sedm desetin. Třetího Rusa Maxima Opaleva předstihl Doktor o půldruhé sekundy.

Martin Doktor

Český dvojnásobný olympijský vítěz z Atlanty měl oproti svým největším soupeřům nevýhodu, neboť s Opalevem prohrál v páteční rozjížďce a musel do semifinále. V něm dnes dopoledne zvítězil v čase 3:52,431 minuty, za kterým pak kanoisté ve finále výrazně zaostali.

Doktor začal boj o medaile opatrně. V polovině trati byl šestý, ještě 250 metrů před cílem mu patřilo čtvrté místo se ztrátou 1,8 sekundy na vedoucího Dittmera, díky skvělému finiši však dosáhl nejlepšího výsledku v letošním seriálu. V úvodním dílu v Poznani skončil dvakrát třetí. Trojnásobný olympijský šampion Dittmer vyhrál stylem start-cíl a zopakoval triumf ze závodu v Polsku.

České deblkanoi i čtyřkajaku dopoledne o jediné místo unikl postup do finále A. V "béčku" obsadili Jan Břečka s Jiřím Hellerem a čtyřkajak Martin Chorváth, Jan Souček, Jan Andrlík, Jiří Polívka shodně druhé příčky.

Doktor pak odpoledne vyhrál svou rozjížďku na 200 metrů a postoupil přímo do nedělního finále, zatímco Dittmer s Opalevem museli absolvovat ještě semifinále. Na sprinterské trati se dvakrát představili i Břečka s Hellerem, ale z pátého místa v semifinále do bojů o medaile neprošli. Čtyřkajak dvoustovku vynechal.

Výsledky - 1000 m:
Muži:
C1: 1. Dittmer (Něm.) 3:55,167, 2. Doktor (ČR) 3:55,870, 3. Opalev (Rus.) 3:57,397, C2: 1. A. Buday, T. Buday (Maď.) 3:42,175, ...B-finále: 2. Břečka, Heller (ČR) 3:41,649, C4: 1. Německo (Holtz, Nuck, Lück, Breuing) 3:27,426, K1: 1. Van Koeverden (Kan.) 3:32,586, K2: 1. Ihle, Herszel (Něm.) 3:19,374, K4: 1. Německo (Bröckl, Bach, Goldschmidt, Altepost) 3:00,109, ....B-finále: 2. ČR (Chorváth, Souček, Andrlík, Polívka) 3:04,205.
Ženy:
K1: 1. Wagnerová-Augustinová (Něm.) 4:00,000, K2: 1. Viardová (Fr.) 3:48,405, K4: 1. Polsko (Dzieniszewská, Skowronová, Bialkowská, Pyžalská) 3:20,177.