Skifař Synek získal další veslařský domácí titul

Úřadující mistr světa na skifu Ondřej Synek získal bez problémů další zlatou medaili na mistrovství České republiky ve veslování. Druhá hvězda současného českého veslování, olympijská vítězka z Londýna Miroslava Knapková, v Račicích chyběla. V Británii v neděli obhájila vítězství na královské regatě v Henley.

Skifař Ondřej Synek.

Pro české reprezentanty byl šampionát součást přípravy na třetí závod Světového poháru, který se příští týden uskuteční v Lucernu. Vítězství si podle očekávání připsala párová čtyřka David Jirka, Petr Buzrla, Jakub Houska, Martin Basl nebo čtyřka bez kormidelníka Jan Pilc, Milan Doleček, Jakub Podrazil a Matyáš Klang, kteří byli součástí i vítězné osmy Dukly.

Prestižní souboj na dvojskifu ovládli bratři Jan a Ondřej Vetešníkové, kteří stabilně startují v kategorii lehkých vah. V Račicích dokázali porazit 'těžké' Michala Plocka a Jana Andrleho. Souboj s váhově těžšími soupeři zvládli i Jiří Kopáč a Miroslav Vraštil, kteří získali titul na dvojce bez kormidelníka, nebo Ricky Nencini s Danielou Nacházelovou, které vyhrály ženský dvojskif.