Skifař Plocek vyhrál MS třiadvacítek a má další titul

Varese

Skifař Michal Plocek vyhrál mistrovství světa do 23 let v italském Varese a rozšířil svoji zlatou sbírku. Veslař pražské Dukly dnes navázal na triumfy z roku 2012, kdy ovládl v juniorské kategorii světový i evropský šampionát.

Ve finále A se dnes ve Varese představil ještě dvojskif lehkých vah Martin Slavík, Jiří Šimánek, který skončil šestý.

Plocek loni na MS třiadvacítek získal s Janem Andrlem ve dvojskifu stříbro, dnes si dojel ve skifu pro titul suverénně. Vedl od startu do cíle a přidal do české sbírky druhé zlato po sobotním úspěchu Michaela Humpolce s Janem Hájkem na dvojce bez kormidelníka lehkých vah.

"Michal udržel plán, s jakým jsme do závodu šli. Zlatá medaile je příjemným vyvrcholením sezony, která byla prioritně zaměřená na výsledek seniorského dvojskifu," řekl serveru Českého veslařského svazu Plockův trenér Michal Vabroušek. "Cíle do příští sezony zůstávají nadále směřované k dospělému veslování a ke kvalifikaci na olympijské hry," uvedl.