Kanoistka Hošková byla čtvrtá na Světovém poháru v Seu, Přindiš neprojel branku

Seu d'Urgell

Kanoistka Kateřina Hošková se čtvrtým místem postarala o nejlepší český výsledek úvodního finálového dne na Světovém poháru ve vodním slalomu v Seu d'Urgell. V neolympijském závodě C1 se exmistryni světa nicméně nepodařilo navázat na druhé příčky z předchozích závodů v Praze a Tacenu. Podruhé v sezóně vyhrála favorizovaná mistryně světa Jessica Foxová z Austrálie.

Kanoistka Kateřina Hošková

Do finálové jízdy postoupil z českých reprezentantů v sobotu už jen kajakář Vít Přindiš, ale třetí místo ze semifinále nezopakoval. Jeho šance na medaili vzaly za své neprojetím branky číslo 12 a s padesátisekundovou penalizací skončil desátý.

Evropského šampióna Jiřího Prskavce dělilo od postupu do finále 29 setin sekundy. Premiérový triumf v SP vybojoval v 29 letech domácí Samuel Hernanz, bronzový medailista z ME, na kterém jej v květnu ve Vídni porazili jen Prskavec a Přindiš.

Mezi kanoisty měl do finále nejblíže čtrnáctý Michal Jáně. Všechny medaile si rozdělili slovenští reprezentanti, za evropským šampiónem Alexandrem Slafkovským skončili Matej Beňuš a vicemistr Evropy Michal Martikán.