Hilgertová a Volf, Štěpánek byli druzí v kvalifikaci v Aténách

ATÉNY

Všechny české posádky startující v úvodním závodu Světového poháru ve vodním slalomu postoupily do sobotních semifinálových jízd. V páteční kvalifikaci si vedli nejlépe kajakářka Štěpánka Hilgertová a deblkanoisté Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem, kteří obsadili druhé místo.

Ilustrační foto

Dvojnásobná olympijská vítězka Hilgertová nestačila jen na Němku Jennifer Bongardtovou, za níž zaostala o necelé čtyři sekundy. Volf se Štěpánkem, kteří loni na kanále Helinikos vybojovali bronzové olympijské medaile, podlehli slovenským favoritům bratrům Hochschornerovým. Třetí v kvalifikaci deblkanoí byli Marek Jiras a Tomáš Máder.

V podvečer se jel v Aténách závod nazvaný 4CAT. Jedná se o štafetový závod týmů složených z kajakářky, kajakáře, kanoisty a deblkanoe. Na trati jsou předem určeny tři brány, v kterých se "předává štafeta" dalšímu členovi týmu. Každý závodník na trati projede pouze krátký úsek čtyř až pěti branek.

V této disciplíně zvítězili Slováci před českým týmem, který jel ve složení Vítězslav Gebas (C1), Luboš Hilgert mladší (K1), Marcela Sadilová a Lukáš Přinda, Marek Vladař (C2). Na třetím místě skončila opět česká sestava Jan Mašek (C1), Lukáš Kubričan (K1), Štěpánka Hilgertová a Jaroslav Volf, Ondřej Štěpánek. V přímém souboji tak Štěpánku Hilgertovou porazil její syn Luboš.

Výsledky - kvalifikace:
Muži:
K1: 1. Polaczyk (Pol.) 194,09 (2 tr. sekundy), ...19. Hilgert mladší 204,55 (6), 22. Kubričan 205,61 (8), 28. Beneš (všichni ČR) 207,42 (8).
C1: 1. Stevanovič (Slovin.) 202,55 (0), ...11. Ježek 210,72 (4), 12. Mašek 213,65 (0), 18. Gebas (všichni ČR) 216,55 (4).
C2: 1. Pavol Hochschorner, Peter Hochschorner (SR) 213,93 (8), 2. Volf, Štěpánek 217,53 (8), 3. Jiras, Máder 218,23 (6), ...6. Vladař, Přinda (všichni ČR) 228,36 (2).
Ženy:
K1: 1. Bongardtová (Něm.) 213,57 (6), 2. Hilgertová (ČR) 217,33 (4), ...12. Sadilová 234,90 (4), 14. Pavelková (všechny ČR) 245,64 (16).