Rubriky:

Vodní sporty

Jachtařce Kozelské medaile z MS unikla, skončila pátá

18. září 2014 14:24 - Santander

Jachtařka Veronika Kozelská-Fenclová na mistrovství světa ve španělském Santanderu medaili nezískala. Česká reprezentantka dojela v dnešním finále olympijské třídy Laser Radial desátá, v celkovém pořadí neudržela stříbrnou pozici a klesla na konečné páté místo. Světovou šampiónkou se stala Nizozemka Marit Bouwmeesterová, která navázala na titul z Perthu 2011.

 

Jakub Kozelský

Před Kozelskou-Fenclovou se na stříbrnou pozici posunula Švédka Josefina Olssonová a bronzovou medaili získala Belgičanka Evi Van Ackerová.

Třiatřicetiletá Kozelská-Fenclová, která se letos vrátila k závodění po mateřské pauze, regatu v Santanderu po čtyřech rozjížďkách vedla. Po sedmi rozjížďkách figurovala před finále na druhé pozici, ale měla stejně bodů jako Olssonová a jen těsný náskok před Van Ackerovou a Finkou Tuulou Tenkanenovou. Ve finále pro deset nejlepších lodí dojela Kozelská-Fenclová poslední a stupně vítězů jí unikly.

Jedinou českou medailistkou z mistrovství světa zůstává Lenka Šmídová. Majitelka stříbra z olympiády v Aténách 2004 vybojovala bronz ve třídě Evropa na MS ve Vilamouře 2001. Kozelská-Fenclová byla na MS nejlépe čtvrtá v Perthu 2011.

Svým výsledkem v Santanderu zajistila České republice účastnické místo ve třídě Laser Radial na olympiádě v Riu de Janeiro 2016.

Mistrovství světa olympijských tříd v jachtingu v Santanderu (Španělsko):
Ženy - Laser Radial:
1. Bouwmeesterová (Niz.) 33 b.
2. Olssonová (Švéd.) 49
3. Van Ackerová (Belg.) 56
...
5. Kozelská 57
50. Audyová (obě ČR) 174
ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty