Ani obhájkyně stříbra Hlaváčková nepostoupila na MS z rozplaveb

MONTREAL

Ani Ilona Hlaváčková se na plaveckém mistrovství světa v Montrealu neprobojovala z rozplaveb. Obhájkyně stříbrné medaile z předloňského šampionátu v Barceloně ve středu skončila na 50 metrů znak pětadvacátá v čase 29,97 sekundy. Petra Klosová byla v tomtéž závodu třicátá a motýlkářka Marcela Kubalčíková skončila na 200 metrů třiadvacátá. Čeští reprezentanti tak na první dílčí úspěch stále čekají.

Česká plavkyně Ilona Hlaváčková

Nejlepší česká plavkyně posledních let Hlaváčková drží na nejkratší znakařské trati národní rekord výkonem 28,50 sekundy, letos na mítinku v Monaku zaplavala 29,22. Osmadvacetiletá mistryně Evropy však v letošní sezoně dala přednost škole a z tréninkového objemu ubrala asi polovinu.

Hlaváčková tvrdí, že se plaváním už hlavně baví, a před MS tušila, že obhajoba stříbrné medaile je nereálná. V Montrealu chtěla alespoň zaplavat čas pod 29 sekund. Od postupu do semifinále ji dělilo více než půl vteřiny, nejrychlejší byla výkonem 28,70 Číňanka Kao Čchang.

Výsledky - rozplavby s českou účastí:
Ženy: 50 m znak: 1. Kao Čchang (Čína) 28,70, ...25. Hlaváčková 29,97, 30. Klosová (obě ČR) 30,34.
200 m mot.: 1. Jedrzejczaková (Pol.) 2:09,21, ...23. Kubalčíková (ČR) 2:17,10.