Rubriky:

Vodní sporty

Novým šéftrenérem českého veslování se stal Chalupa

11. června 2015 09:17 - Praha

Bývalý úspěšný veslař Václav Chalupa se stal novým ústředním trenérem české reprezentace. Stříbrný medailista z olympijských her v Barceloně 1992 nahradí Miroslava Vraštila staršího, jenž na funkci nečekaně rezignoval. Chalupu, který je místopředsedou Českého veslařského svazu pro sport, jmenovalo svazové předsednictvo do funkce dočasně do konce sezóny.

 

Český svaz kanoistiky

Vraštil se stal šéftrenérem před sezónou, kdy nahradil Přemysla Panušku. Ve funkci však vydržel jen sedm měsíců. "Důvody byly stále stejné a vždy profesionální. Neviděl jsem v současném 'systému veslování' prostor pro moje přínosné působení spojené s funkcí ústředního trenéra. S tímto jsem do funkce také nastupoval - že pokud tomu tak bude, tak svoji činnost ve funkci ukončím," uvedl Vraštil v prohlášení.

Chalupu čeká premiéra v nové funkci příští týden, kdy se v italském Varese uskuteční druhý díl Světového poháru, na němž bude startovat pět českých posádek. Klíčovou akcí bude mistrovství světa na přelomu srpna a září, které bude zároveň kvalifikací na olympijské hry 2016 v Riu de Janeiro.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty