Závadová má z plaveckého šampionátu pět titulů, Šefl čtyři

Ostravská plavkyně Barbora Závadová vyhrála dlouhou polohovku a završila mistrovství republiky v Praze pátým individuálním zlatem. Dvě další přidala ve štafetách, během tří dnů ji dokázala porazit pouze Tereza Grusová na znakařské stovce. Mezi muži kraloval šampionátu s čtyřmi tituly Jan Šefl.

Česká plavkyně Barbora Závadová.

Závadová si naplánovala do bazénu v Podolí šest disciplín a pětkrát se radovala z prvenství. Až na cestě k šestému zlatu ji zastavila znakařská specialistka Grusová, která byla lepší o 72 setin sekundy.

Šefl uzavřel svou medailovou sbírku triumfem na 50 m motýlek, na kraulařské stovce ho porazil Martin Verner. Tři prvenství vybojoval v Podolí Jan Micka, který vynechal patnáctistovku, ale dnes vyhrál 800 m volný způsob.

Napínavý závěr přinesla prsařská dvoustovka mužů, na níž určil pořadí na nejvyšších příčkách až dohmat. První trojice v cíli se vměstnala do půl sekundy, titul získal Jan Jelínek ze Zlína. Podobně těsný finiš předvedli na 100 m znak Martin Baďura a čerstvý český rekordman a stále ještě junior Tomáš Franta. Baďura vyhrál o 40 setin.

Na závěr programu padl český rekord v polohové štafetě na 4x100 metrů, o který se postarala čtveřice žen Bohemians Praha výkonem 4:16,84.

Výkonný výbor svazu bezprostředně po mistrovství schválil nominaci bazénových plavců na světový šampionát v Kazani. Do Ruska 30. července odletí 13 reprezentantů: Jan Bartůněk, Roman Dmytrijev, Pavel Janeček, Jan Micka, Jan Šefl, Martin Verner, Simona Baumrtová, Martina Elhenická, Petra Chocová, Anna Kolářová, Martina Moravčíková, Lucie Svěcená a Barbora Závadová.