Andersonová obhájila na MS titul na pětikilometrové trati

Kazaň

Americká dálková plavkyně Haley Andersonová obhájila v úvodní disciplíně mistrovství světa v Kazani světový titul na pětikilometrové trati. Česká reprezentantka Alena Benešová obsadila v řece Kazanka na neolympijské trati 18. místo, na vítězku ztratila více než dvě minuty.

Americká dálková plavkyně Haley Andersonová obhájila na MS titul na pětikilometrové trati.

Mezi muži vyhrál ve fotofiniši Jihoafričan Chad Ho před Robem Muffelsem. Bronz získal Matteo Furlan z Itálie, který ve vyrovnaném závodě dohmátl o 2,4 sekundy za nejrychlejší dvojicí. Český reprezentant Ján Kútnik na 18. místě zaostal za vítězem o 11,2 sekundy, Vít Ingeduld zaplaval 29. čas.

Andersonová, stříbrná medailistka na dvojnásobné trati z olympijských her v Londýně, vybojovala zlato díky zrychlení v posledních metrech. Druhou Kalliopi Arauzuovou z Řecka porazila o 1,4 sekundy, třetí Němka Finnia Wunramová ztratila 2,6 sekundy.

Akvabela Soňa Bernardová obsadila v kvalifikaci technického programu 13. místo a těsně zaostala za finálovou dvanáctkou. Od postupu do večerního finále ji dělilo 0,2083 bodu a patří jí pozice náhradnice.

Benešová i Kútnik se v Kazani představí i v závodech na desetikilometrové trati, na níž se bude bojovat o olympijskou nominaci do Ria de Janeiro. Kútnika doplní Matěj Kozubek.