Rychlostní kanoista Fuksa slaví na mistrovství světa do 23 let další medaili

Montemor

Rychlostní kanoista Martin Fuksa vybojoval na mistrovství světa v kategorii do 23 let bronz na 200 metrů a po sobotní obhajobě titulu na dvojnásobné trati získal na šampionátu v Montemoru druhou medaili. Další bronz pak přidal ve stejné věkové kategorii na kilometru čtyřkajak Tomáš Veselý, Lukáš Nepraš, Patrik Kučera a Radek Šlouf.

Martin Fuksa (vpravo) na stupních vítězů se zlatým Henrikasem Žustautasem z Litvy (uprostřed) a Rusem Andrejem Kraitorem.

Dvaadvacetiletý Fuksa v dnešním finále na sprinterské trati nestačil jen na Henrikase Žustautase z Litvy a Rusa Andreje Kraitora. Bronzem navázal na medaili stejné hodnoty, kterou na této trati získal v červnu na Evropských hrách v Baku. Vrchol roku jej ale čeká až v druhé polovině srpna na mistrovství světa v Miláně, kde bude obhajovat stříbro na 1000 metrů a bronz z poloviční trati z Moskvy a zároveň bojovat o postup na olympijské hry do Ria.

Čtyřkajak, který byl loni na mistrovství Evropy ve Francii pátý, porazil ve finiši těsně čtvrté Australany. Titul získali v rovněž vyrovnaném souboji Španělé před Maďary.

MS v rychlostní kanoistice juniorů a závodníků do 23 let v Montemoru (Portugalsko):