Lochte prožil nečekanou porážku, plaveckou kuriozitou na MS jsou tři bronzy

Kazaň

Nečekaného přemožitele našel plavec Ryan Lochte i se svými parťáky z americké štafety. Na mistrovství světa v ruské Kazani hlavní favorit nezískal sedmnáctý titul mistra světa, v bazénu na 4x200 metrů volný způsob totiž čtveřici USA nečekaně porazili Britové. Jednatřicetiletý pětinásobný olympijský vítěz se tak musel spokojit se stříbrem.

Americký plavec Ryan Lochte

Kuriozitou finálového programu bez české účasti byly tři bronzy v závodu na 200 metrů prsa žen. O ty se ve stejném čase 2:22,76 minuty podělily Španělka Jessica Vallová, Dánka Rikke Möller Pedersenová a Číňanka Š' Ťing-lin.

Titul z prestižní kraulařské stovky má Australanka Bronte Campbellová a vybojovala tak svou vůbec první zlatou individuální medaili v kariéře na MS. Vyhrála výkonem 52,52, o 18 setin porazila favoritku ze Švédska Sarah Sjöströmovou.

Vlastní juniorský světový rekord z dopolední rozplavby zlepšila o 42 setin v semifinále znakařské dvoustovky Ruska Darja Ustinovová. Její nové maximum má hodnotu 2:08,74.