Rubriky:

Vodní sporty

Drsný výběh si Fuksa odpustí. Blíží se nejdůležitější závod jeho kariéry

15. srpna 2015 11:50 - Račice

Vloni si Martin Fuksa zpestřil léto závodem Red Bull 400, při němž se zdolává mamutí můstek v Harrachově, pochopitelně opačným směrem, než to zvládají skokani na lyžích. „A byl jsem z toho úplně hotovej, vůbec jsem nemohl chodit,“ vzpomíná. Sobotní druhý ročník dvaadvacetiletý Fuksa vynechá, vždyť příští týden má důležitější povinnosti. „Zase takový suverén nejsem, kanoistika má přednost,“ uvědomuje si.

 

Vlastimil Vacek, Právo

V Miláně totiž sběratele cenných kovů v mládežnických kategoriích a už i mezi dospělými čeká světový šampionát. „Bude to určitě nejdůležitější závod, který jsem kdy jel,“ říká bez přehánění. V sázce totiž není jen obhajoba stříbra a bronzu z loňského šampionátu, ale především cesta do olympijského Ria.

Formu má pořád výbornou

Na start pod pěti kruhy sahal Fuksa už před Londýnem jako osmnáctiletý junior, ale z poznaňské dokvalifikace nepostoupil. „Podmínky byly dost neregulérní, ale pro všechny stejné. Já se s tím ale popral špatně, v takových podmínkách neumím,“ přiznává.

Teď je o čtyři roky zkušenější, kopu medailí bohatší a také rychlejší. „Myslím, že když zajedu svůj standard, co jezdím posledních pár let, mělo by to klapnout,“ věří si. A podobné podmínky jako v Poznani by v Miláně hrozit neměly, i když kanoistům může komplikovat život absence vratného kanálu, a tím i vlny od rozjíždějících se závodníků.

„Nikdy jsem tam nezávodil, ale byl jsem tam s taťkou na jaře týden potrénovat a přišlo mi to v pohodě. Vlny od ostatních lodí určitě přijdou, nemám to moc rád, ale záleží, jak se s tím kdo popere,“ nedělá si Fuksa z podmínek těžko hlavu. „A moje forma? Výborná, jako celý rok. Já nemám žádné výkyvy,“ směje se.

Michal Osoba, Právo

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty