Rubriky:

Vodní sporty

MS florbal 2018

Živě

Neporazitelný Fuksa! Počtvrté za sebou zvítězil na ME do 23 let v závodě na 1000 metrů

19. září 2015 12:48 - Bascov

Počtvrté v řadě triumfoval na mistrovství Evropy do 23 let Martin Fuksa v závodě na 1000 metrů. Nejcennější kov si odváží i deblkajak Jakub Špicar, Jakub Zavřel.

 

Felipe Dana, ČTK/AP

Na stupně vítězů se na kilometru prosadila i posádka čtyřkajaku Vojtěch Procházka, Michal Čeřovský, Jakub Stejskal a Otto Klemperer, která skončila druhá. Bronz vybojovaly na deblkajaku juniorky Sofie Kinclová a Sára Schwarzenbachová.

Dvaadvacetiletý Fuksa ve finále zvítězil o 392 tisícin sekundy před Ukrajincem Pavlem Altuchovem a pokračuje ve sbírání titulů. Letos poprvé triumfoval i na seniorském mistrovství světa v Miláně, kde ovládl závod na 500 metrů. Navíc přidal stříbro na kilometru. V této olympijské disciplíně letos zvítězil podruhé za sebou také na světovém šampionátu do 23 let. V Račicích v květnu potřetí v řadě získal titul na seniorském ME na 500 metrů.

"Od začátku se tady necítím dobře, jak na vodě, tak po zdravotní stránce. Naštěstí se to den co den maličko zlepšuje. Proto jsem sám nevěděl, jakou taktiku zvolím do finále. Tak jsem nezvolil žádnou, prostě jsem jel a byl jsem zvědavý, kam až mi to vydrží," uvedl v tiskové zprávě Fuksa, jehož v neděli čeká finále na 500 i 200 metrů.

Špicar se Zavřelem na kontinentálním šampionátu vylepšili druhou příčku z červencového MS do 23 let, kde nestačili pouze na soupeře z Austrálie. Tentokrát vyhráli téměř o sekundu přes ruským deblkajakem. "Dvě stě metrů před cílem jsme byli před nimi. To už jsem si říkal, že to musíme dojet," uvedl Špicar. V neděli pojede individuální pětistovku, zatímco Zavřela čeká na téže trati finále na deblkajaku s Tomášem Veselým.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty