Rubriky:

Vodní sporty

Plavec Micka: Po pěti bazénech si občas i zpívám sprostonárodní písně

2. prosince 2015 08:36 - Praha

V přípravě na dnes začínající mistrovství Evropy překonal dvacetiletý plavec Jan Micka český rekord na 1500 metrů volným způsobem nejen v krátkém, ale i v dlouhém bazénu. V Izraeli by rád čas na patnáctistovce zase o něco stlačil, na umístění podle svých slov tolik nekouká.

 

Michal Krumphanzl, ČTK

Skutečně budete spokojený se zlepšením českého rekordu a neřešíte, zda dosáhnete na finále?

Nechám tomu volný průběh a uvidím, co se podaří. Pro mě je skutečně hlavní motivací čas. Nedávám si žádná předsevzetí ohledně umístění, i když vím, že tabulkově jsem osmý. Prostě bych rád dal zase osobáček, a na jakou mě dostane příčku, to už je mi tak nějak jedno.

Aktuální hodnota vašeho rekordu v krátkém bazénu je 14:38,25. Kolik si z něj troufnete ubrat?

Věřím, že jsem schopen dostat se co nejblíž hranici 14:30 min. Rekord jsem zaplaval před dvěma týdny, což mi dodalo chuť ho na mistrovství Evropy posunout, protože v Brně se mi to pocitově nezdálo, byla teplá voda a špatně se dýchalo. V Izraeli můžu plavat o dost líp.

Ladil jste svou formu na evropský šampionát nějak speciálně?

U mě je to spíš o naladění hlavy. Nesmím moc chtít, přehnaná motivace mi snižuje výkon, proto si před sebe už žádné výsledkové plány nestavím. Jak říkám, jde mi o pěkný čas. Ten má pro mě přednost před umístěním, abych měl pocit, že jsem odvedl maximum.

Věříte, že vaše plavecké snažení jde už zase správnou cestou?

Loni jsem byl v prvním roce mezi dospělými na berlínském mistrovství Evropy v dlouhém bazénu dvakrát ve finále, jenže pak mě potkaly různé zdravotní patálie, ať už to bylo zraněné rameno nebo zánět slepého střeva, a všechno mě to trochu demotivovalo. Snad se karty zase otáčejí, ale zatím ty moje rekordy nejsou nic extra. Doufám, že jak bude na Evropě větší konkurence, tak člověka víc pohltí i ten adrenalin, a že se nahecuju a konečně rozbalím, na co opravdu mám.

Patnáctistovka v krátkém bazénu znamená 59 obrátek, není to k zbláznění?

Trochu ano. Většinou se hecuju, říkám si pojď do toho, makej, teď přidej. Někdy si přemýšlím o svých věcech, ale po pěti bazénech nevíte, co už, takže si občas i zpívám. Radši ani nechtějte vědět, co. Většinou různé sprostonárodní písně.

Martin Kézr, Právo

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty