Rubriky:

Vodní sporty

Kraulař Micka zlomil letitý Svobodův rekord, přesto se zlobil

2. prosince 2015 19:29 - Netanja

Dlouhých třináct let odolával nejstarší český rekord v krátkém bazénu na trati 400 metrů volný způsob, který držel Květoslav Svoboda. Až na mistrovství Evropy v izraelském městě Netanja ho o tři desetiny zlomil časem 3:41,67 minuty dvacetiletý talent Jan Micka. A místo toho, aby se radoval, čertil se. Ve finále to pro něj znamenalo sedmé místo na doplňkové trati, svoji hlavní patnáctistovku poplave ve čtvrtek, případné finále o den později.

ČSPS

Když přišel Micka po závodu mezi novináře, byl naštvaný a pro sprosté slovo nešel daleko. "Chtěl jsem rekord," prohlásil. Myslel si totiž, že Svobodův čas byl o sekundu lepší než ve skutečnosti. "Aha," divil se. "No, ale to nic nemění na tom, že jsem chtěl plavat rychleji. Když to tedy byl rekord, tak bych asi měl být spokojený, ale doufal jsem v lepší čas," prohlásil věčně nespokojený mladík.

Dobrá nálada ho ale neopustila. Vzal si mikrofon a žertoval. "Já jsem rozený zpěvák, ráno jsem to tady rozjížděl," začal s úsměvem tancovat. Pak trochu zvážněl. "Když jsem doplaval a podíval jsem se na čas, i když jsem to tedy neviděl, protože jsem slepej na dálku, tak jsem tam mžoural, že to je 41,6," vyprávěl. "Ale všichni mi frnkli, to mě štve," prohlásil.

Chtěl lepší čas

První čtvrtinu trati se mu prý plavalo skvěle. "První stovka se mi jela neskutečně krásně, ale pak mi všichni ujeli a já se tam plácal vedle toho Rusáka (Andrusenko). Když jsem viděl, že nemůže stejně jako já, tak jsem do toho šel srdíčkem, tak aspoň že jsem byl předposlední," řekl. "Když teď vím, že to je rekord, tak jsem rád, že jsem ho konečně vymazal, ale jak říkám..." zopakoval, že chtěl lepší čas. "Tak příště," slíbil.

Je podobně jako Svoboda velkým talentem, stejně jako znojemský kraulař i on je mistrem Evropy mezi juniory a ve dvaceti letech má budoucnost před sebou. A málokdy bývá spokojený po svém výkonu. Když v Brně zaplaval před ME český rekord na patnáctistovce, zlobil se podobně jako teď. "Věřil jsem si, opravdu, ale možná asi až moc. Přílišná motivace snižuje výkon," řekl.

Formu ale zjevně má. I proto chce ve svém hlavním závodu zlepšit brněnský čas až o dalších osm sekund na výkon kolem 14:30 minuty. To by ho mohlo posunout k boji o medaili. "Ale tam poplavou i Dán Christiansen, který lítá jako ďábel už rok a půl, i Polák Wojdak, mám z nich trochu vítr, jak to pojedou zejtra, ale kousnu se a budu se rvát do roztrhání těla," slíbil Micka. "Kdybych dal kolem těch 14:30, to by bylo super. To bych byl z toho úplně vycákanej. Je to osm sekund, ale ten bazén je neskutečně rychlej, frčí to," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty