Rubriky:

Vodní sporty

Děs z vody v Riu! Co se to německému sportovci udělalo na noze?

23. prosince 2015 10:12 - Berlín

Už může zase trénovat a závodit, ale dlouho na nevídaný problém nezabíralo nic. Německý jachtař Erik Heil měl v noze díru. Ne zčistajasna, začalo to nenápadnými fleky. Podle všeho se stal obětí znečištěné vody v Riu, kde se v příštím roce bude bojovat o olympijské medaile.

 

Twitter

S Thomasem Plösselem získal v Brazílii bronz při testovacích závodech ve třídě „49er", ale z Jižní Ameriky si přivezl i jakýsi - pohádkově řečeno - moribundus, se kterým si lékaři dlouho nevěděli rady. Antibiotika nezabírala.

"Projeli jsme skoro celý svět, ale takový zánět jsem v těle nikdy neměl," posteskl si Heil pro Bild poté, co odhalil fotografie postižené nohy na sítích.

Už léta se píše o tom, že voda v zátoce, kde vodáci budou bojovat o medaile, není z nejčistějších. Organizátoři se snaží problém napravovat, ale obavy se jim rozptýlit nedaří.

Část pobřežních vod nazývaná Guanabara je nadále více méně stokou. „Je to asi nejšpinavější místo, jaké jsem kdy viděla. Voda je úplně černá," uvedla španělská jachtařka Blanca Manchonová.

vap, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty