Rubriky:

Vodní sporty

Kajakář Přindiš vyhrál první závod olympijské sezóny v Penrithu

7. února 2016 13:46 - Penrith

Čtyři medaile včetně vítězství kajakáře Víta Přindiše vybojovali čeští vodní slalomáři v prvním závodu olympijské sezony v australském Penrithu. Druhé místo na Australian Open přidal kanoista Lukáš Rohan, třetí byli jeho kolega Stanislav Ježek a kajakářka Veronika Vojtová.

 

Martin Kovařík

Přindiš se přitom v minulé sezóně nedostal do reprezentace, neboť se potýkal s následky zraněného ramena. Nyní se ale už dostává zpět do formy, v kvalitně obsazeném závodu porazil olympijského vítěze Daniela Molmentiho z Itálie a Slovince Petera Kauzera, dvojnásobného mistra světa.

Finalista MS Ondřej Tunka skončil osmý, nedařilo se však dalším dvěma českým kajakářům. Úřadující světový šampión z Londýna Jiří Prskavec skončil v semifinále na 26. místě, stříbrný olympijský medailista Vavřinec Hradilek byl dvaadvacátý.

"Dneska to nebyl úplně můj den. Vůbec mi to neletělo, takže výsledek ani nebudu komentovat. Snad bude Oceania Open úspěšnější, ale nejdřív musím odmakat příští týden," napsal na facebooku Prskavec před dalším závodem u protinožců.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty