Rubriky:

Vodní sporty

Kajakář Vít Přindiš ovládl závod SP v Seu d'Urgell, kanoista Gebas byl třetí

11. června 2016 13:18 - Seu d'Urgell
(Aktualizováno: 11. června 2016 14:26)

Vít Přindiš vyhrál závod kajakářů na Světovém poháru ve vodním slalomu v Seu d'Urgell. Sedmadvacetiletý reprezentant USK Praha zvítězil čistou jízdou s náskokem 18 setin před Slovákem Jakubem Grigarem, třetí Peter Kauzer ze Slovinska byl o 33 setin pomalejší. Olympionik Vítězslav Gebas obsadil třetí místo v závodě kanoistů. Lepší než český reprezentant byli jen slovenský vítěz Alexander Slafkovský a Francouz Denis Gargaud Chanut.

 

Alena Ceplová, kanoe.cz

Přindiš za životním výsledkem mířil postupnými krůčky. V páteční kvalifikaci byl třetí, v semifinále už zaostal jen za týmovým kolegou Lubošem Hilgertem a v jízdě o medaile nechal za sebou všechny soupeře.

Hilgert na semifinálový výkon nenavázal a skončil i kvůli třem dotykům branek desátý, kvalitu české kajakářské školy umocnil osmým místem Ondřej Tunka. Oba si přitom v letošní domácí nominaci ani nevybojovali stálé místo v tříčlenné reprezentační sestavě.

Český tým měl ve finále trojnásobné zastoupení a slavil triumf i přesto, že na startu ve Španělsku nebyl olympionik a mistr Evropy Jiří Prskavec a v páteční kvalifikaci nečekaně vypadl stříbrný medailista z londýnské olympiády i z nedávného ME Vavřinec Hradilek.

Mezi kanoisty byli v Seu lepší než Gebas pouze slovenský vítěz Alexander Slafkovský a Francouz Denis Gargaud Chanut. Český kanoista postoupil ze semifinále z druhého místa a v boji o medaile zajel znovu čistou jízdu.

Slafkovský, který v květnu v Liptovském Mikuláši ovládl mistrovství Evropy, byl ale o 3,54 sekundy rychlejší. Dokonce ještě lepší čas zajel Gargaut Chanut, ale dvě trestné sekundy za dotyk branky jej stály vítězství.

Lukáši Rohanovi uniklo finále o 13 setin a skončil jedenáctý, Tomáš Rak nezopakoval finálovou účast z minulého týdne v Ivree a obsadil 17. místo.

Gebas postoupil ze semifinále z druhého místa a ve finále zajel znovu čistou jízdu. Slafkovský, který v květnu v Liptovském Mikuláši ovládl mistrovství Evropy, byl ale o 3,54 sekundy rychlejší. Dokonce ještě lepší čas zajel Gargaut Chanut, ale dvě trestné sekundy za dotyk branky jej stály vítězství.

Lukáši Rohanovi uniklo finále o 13 setin a skončil jedenáctý, Tomáš Rak nezopakoval finálovou účast z minulého týdne v Ivree a obsadil 17. místo.

I po pátečním výpadku Vavřince Hradilka bude mít česká reprezentace trojnásobné zastoupení ve finále kajakářů. Luboš Hilgert vyhrál semifinále před Vítem Přindišem, Ondřej Tunka postoupil z páté pozice.

SP ve vodním slalomu v Seu d'Urgell (Španělsko):
Muži:
C1:
1. Slafkovský (SR) 97,25 (0 tr. sekund),
2. Gargaud Chanut (Fr.) -1,39 (2),
3. Gebas -3,54 (0),
...v semifinále 11. Rohan, 17. Rak (všichni ČR).
K1:
1. Přindiš (ČR) 91,85 (0),
2. Grigar (SR) -0,18 (0),
3. Kauzer (Slovin.) -0,33 (0),
...8. Tunka -3,52 (0), 10. Hilgert (oba ČR) -9,87 (6).
Ženy:
C1:
1. Vilarrublaová 113,74 (2),
2. Lazkanová (obě Šp.) -5,26 (2),
3. N. Foxová (Austr.) -6,24 (2),
...v semifinále 13. Fišerová (ČR).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty