Kanoistka Satková obsadila na SP ve vodním slalomu deváté místo

Pau

Kanoistka Martina Satková nedokázala dnes na Světovém poháru ve vodním slalomu ve francouzském Pau navázat na čtvrteční triumfy ve sjezdu. Všestranná závodnice, která jako první žena v historii ovládla při jednom závodě klasický sjezd v kajaku i v kanoi, obsadila ve slalomu deváté místo. O příčku před ní se umístila druhá česká závodnice Tereza Fišerová.

Martina Satková (vpravo) na archivním snímku společně s Anežkou Paloudovou.

Satková s Fišerovou byly jedinými zástupkyněmi České republiky v dnešním finálovém programu. Kanoistům ani kajakářům se v semifinále nedařilo. Vítěz předchozího podniku ve španělském Seu d'Urgell kajakář Vít Přindiš skončil na 14. místě, stříbrný olympijský medailista z Londýna Vavřinec Hradilek byl osmnáctý, Lukáš Hilgert o dvě místa za ním a 25. skončil Ondřej Tunka.

Nejlepší z kanoistů Michal Jáně, jenž na začátku června vyhrál SP v italské Ivree, skončil na 12. místě. Tomáš Rak byl 15. a Lukáš Rohan obsadil 29. místo.