Plavkyně Campbellová zlepšila rekord na 100 m kraul

Brisbane

Australská plavkyně Cate Campbellová překonala na Velké ceně v Brisbane světový rekord na 100 metrů volný způsob. Časem 52,06 o jedinou setinu vylepšila téměř sedm let staré maximum Němky Britty Steffenové, dosažené ještě v éře celotělových plavek ze speciálního materiálu. Čtyřiadvacetiletá olympijská vítězka ve sprinterské štafetě z Londýna drží od loňského listopadu rekord i v krátkém bazénu.

Ilustrační foto.

Campbellová, pro kterou byly závody v Brisbane posledním startem před srpnovými OH v Riu de Janeiro, byla ze svého rekordního výkonu překvapená. "Přišlo to v době, kdy jsem to očekávala nejméně. Lidi se mě na světový rekord ptali poslední tři roky, tak teď aspoň přestanou," dodala mistryně světa na stovce z roku 2013 a držitelka dvou bronzů z OH 2008 v Pekingu, která na loňském MS v Kazani skončila třetí za vítěznou mladší sestrou Bronte.

Obě sestry doufají, že se v Riu stanou první sourozeneckou dvojicí, která v individuální disciplíně získá dvě nejcennější medaile.