Rubriky:

Vodní sporty

Živě

Kajakáři Přindiš i Tunka prošli v Tacenu hladce do semifinále

9. září 2016 19:14 - Tacen

Čeští kajakáři Vít Přindiš, Ondřej Tunka a Luboš Hilgert zvládli v Tacenu bez problémů dnešní rozjížďku finálového závodu Světového poháru a do sobotního semifinále postoupili hned po první jízdě. Vedoucí muž průběžného pořadí SP Přindiš zajel třetí čas, Tunka, který drží v SP druhé místo, postoupil s jednou penalizací z 23. místa. Oba mají velkou šanci stát se prvním českým vítězem SP v této kategorii.

 

Alena Ceplová, kanoe.cz

Z českých olympioniků se ve Slovinsku představil pouze kanoista Vítězslav Gebas, který k postupu do semifinále potřeboval dvě jízdy. Po první jízdě se v C1 kvalifikovali Lukáš Rohan a Tomáš Rak, zatím celkově šestý muž SP.

Tereza Fišerová uspěla v Tacenu mezi kanoistkami i kajakářkami. Z kajakářek se v semifinále představí také Veronika Vojtová, Amálie Hilgertová a Barbora Valíková.

Čtvrtá deblkanoe průběžného pořadí SP Ondřej Karlovský, Jakub Jáně potřebovala k postupu dvě jízdy. Po první postoupili jen Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň.

Semifinále je na programu v sobotu od 9:00, o medaile se pojede od 12:30.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.