Baumrtová postoupila do semifinále MS na znakařské padesátce

Windsor

Simona Baumrtová postoupila jako jediná česká reprezentantka z dnešních rozplaveb na mistrovství světa v plavání v krátkém bazénu ve Windsoru. Na padesátimetrové znakařské trati byla čtrnáctá a semifinále ji čeká dnes v noci kanadského času. Baumrtová zaplavala čas 26,93 sekundy, čímž se v letošní sezoně dostala poprvé pod 27 sekund. Za vlastním českým rekordem zaostala o 67 setin.

Plavkyně Simona Baumrtová.

"Postup na padesátce je pro mě velkým překvapením. Jsem moc ráda, že to vyšlo na semifinále a na čas pod 27 sekund," uvedla na facebooku česká plavkyně.

O postup se neúspěšně pokoušela Martina Elhenická v závodu na 400 metrů volný způsob, v němž obsadila časem 4:10,38 minuty 22. pozici. Na stejném místě skončila prsařka Martina Moravčíková na stovce v osobním rekordu 1:06,86. O tři místa za ní byla na stejné trati Petra Chocová (1:07,61). V rozplavbách ukončila své účinkování i kraulařská štafeta mužů na 4x200 metrů ve složení Jan Micka, Tomáš Franta, Jan Šefl a Tomáš Havránek.