Baumrtová skončila na MS na znakařské padesátce čtrnáctá

Windsor

Česká plavkyně Simona Baumrtová obsadila na mistrovství světa v krátkém bazénu v kanadském Windsoru v semifinále závodu na 50 metrů znak čtrnácté místo v času 26,90 sekundy. Proti semifinále se zlepšila o tři setiny a zopakovala tak umístění z rozplavby. Za vlastním českým rekordem zaostala o 64 setin.

Plavkyně Simona Baumrtová během odletu první části olympijské výpravy na LOH do Ria.

"Je to skvělý výkon. Každé semifinále na mistrovství světa se počítá a zatím mám ze čtyř závodů čtyři semifinálová umístění, to je pecka. Sice mi do osobáku chybí dost, ale po tak dlouhé pauze to jsou super výsledky," uvedla Baumrtová v tiskové zprávě svazu.

Páté zlato ve Windsoru vybojovala maďarská hvězda Katinka Hosszúová, která časem 57,24 sekund ovládla polohový závod na 100 metrů. Hosszúová v Kanadě vyhrála také znakařskou dvoustovku, polohový závod na 400 m, 200 m motýlek a 100 m znak, na kraulařské dvoustovce byla druhá. V pátečním finálovém bloku byla ještě čtvrtá na kraulové čtyřstovce.

Novou vycházející hvězdou světového plavání je sedmnáctiletý Američan Michael Andrew, který vyhrál polohový závod na 100 metrů v času 51,84 sekundy a navázal tak na loňský titul juniorského mistra světa. Světový rekordman Vladimir Morozov z Ruska skončil šestý, neboť jen několik minut předtím pomohl svému týmu k vítězství v kraulařské štafetě na 4x50 metrů.