Rubriky:

Vodní sporty

Domácí rozlučku Radoň odmítl. Láká ho indonéské dobrodružství

12. ledna 2017 07:05 - Praha

Mohla to být stylová rozlučka s úspěšnou kariérou. Na srpnovém mistrovství světa před domácím publikem… Ale kanoista Jaroslav Radoň se rozhodl jinak. V Račicích se sice možná objeví, ale místo v lodi na břehu a místo české soupravy může navléknout indonéskou.

 

Vít Šimánek, ČTK

Když v Riu dojel s parťákem Filipem Dvořákem olympijské finále na sedmém místě, ještě neměl jasno o budoucnosti. Ale po návratu se musel rychle rozhodnout a oznámit verdikt pražské Dukle jako svému zaměstnavateli. „A mně už se nechtělo do další přípravy. Těch deset let ve vrcholovém sportu bylo dlouhých a náročných,“ vysvětluje.

Zatím trénuje mládež

Zašel za Dvořákem a jeho otcem Liborem, který bronzové medailisty z MS 2013 vedl, a oznámil, že už s ním v další sezóně počítat nemůžou. „Asi trochu překvapení byli, ale myslím, že mě oba pochopili. Filip říkal, že pokud to tak cítím, není co řešit, a pro něj bude motivace se připravit zase na něco nového,“ tlumočil Radoň debatu dlouholetých parťáků.

O svých dalších plánech měl jasno jen částečně. Věděl, že chce trénovat a zároveň poznat jinou kulturu a mentalitu. Zatím se Radoň věnuje mládeži v KVS Praha, ale začíná se mu rýsovat cesta do jihovýchodní Asie.

„Teď jednám trochu intenzivněji se svazem Indonésie, už chtěli poslat pas i vysokoškolský diplom. To dobrodružství by mě lákalo. Mít v životě moc jistot také není úplně dobré,“ přiznává třicetiletý kanoista.

Klidně za týden vyrazí

V Asii dosud byl jen na juniorském mistrovství světa v Japonsku, ale informace o svém možném budoucím angažmá už shání intenzivně. „Za rok pořádají Asijské hry, což je pro ně hodně prestižní. Působil bych u kanoistů i jako konzultant u dračích lodí. A s angličtinou bych tam měl vystačit, to jsem si samozřejmě zjišťoval, jinak bych byl v háji,“ ví Radoň.

Teď už čeká na pokyn z indonéské strany. „Záleží, jak dlouho bude trvat vyřizování víz, ale když napíšou, že mám přijet za týden, jsem připraven vyrazit,“ říká odhodlaně.

Michal Osoba, Právo

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty