Kajakářka Hilgertová skončila na SP v Augsburgu druhá

Kajakářka Štěpánka Hilgertová napodobila na Světovém poháru vodních slalomářů druhým místem sobotní výkon deblkanoistů. Na kanálu v Augsburgu se dnes dvojnásobná olympijská vítězka propracovala na stupně vítězů z pátého místa po semifinále nejrychlejší finálovou jízdou, z prvenství se radovala Slovenka Elena Kaliská.

Štěpánka Hilgertová

Žádná další Češka do finále druhého podniku SP nepostoupila. Marie Řihošková byla čtrnáctá, Irena Pavelková skončila po padesátisekundové penalizaci za neprojetí branky na 37. místě.

V kategorii C1 se do první trojky nikdo z českých reprezentantů neprosadil. Stanislav Ježek obsadil osmé místo, Tomáš Indruch se propadl z šesté příčky po semifinále na devátou.

Kanoistům kraloval David Florence z Velké Británie, který za sebou nechal slovenskou dvojici Juraj Minčík, Michal Martikán. Ta se na setinu stejným časem podělila o druhé místo.

Výsledky:
Muži:
C1: 1. Florence (Brit.) 203,29 (0), 2. Minčík 206,38 (2) a Martikán (oba SR) 206,38 (6), ...8. Ježek 208,59 (4), 9. Indruch 208,78 (0), 25. Mašek (všichni ČR) 112,47 (4).
Ženy:
K1: 1. Kaliská (SR) 215,56 (0), 2. Hilertová (ČR) 219,32 (2), 3. Oblingerová-Petersová (Rak.) 219,50 (0), ...14. Řihošková 115,44 (2), 37. Pavelková (obě ČR) 161,66 (50).