Rubriky:

Vodní sporty

Párová čtyřka lehkých vah byla na Světovém poháru v Lucernu třetí

8. července 2017 16:26 - Lucern
(Aktualizováno: 8. července 2017 17:32)

Párová čtyřka lehkých vah Jiří Kopáč, Milan Viktora, Jan Vetešník a Jan Hájek obsadila na Světovém poháru v Lucernu třetí místo. Ve finále čeští veslaři nestačili jen na posádky Itálie a Francie.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Skifař Ondřej Synek a dvojskif lehkých vah Jiří Šimánek, Miroslav Vraštil se probojovali do nedělních finále. Ostatní české posádky v sobotních semifinálových závodech neuspěly. Párová čtyřka lehkých vah postoupila do finále A rovnou z páteční rozjížďky a třetím místem zopakovala výsledek z květnového mistrovství Evropy v Račicích.

Synek, který úvodní dva závody Světového poháru vynechal, skončil v druhé semifinálové jízdě na druhém místě za Novozélanďanem Robertem Mansonem. Čtyřnásobný mistr světa na něj ztratil téměř sedm sekund. Nepostoupil jeden ze Synkových velkých rivalů Chorvat Damir Martin, stříbrný olympijský medailista dojel s velkým odstupem poslední.

I Šimánek s Vraštilem skončili ve své jízdě druzí. Semifinále se naopak nepovedlo ženskému dvojskifu Kristýna Fleissnerová, Lenka Antošová. Mistryně Evropy z Račic byly v první semifinálové jízdě poslední, šesté, od postupu do finále A je dělilo bezmála 16 sekund.

Na bronzové medaile z předchozích závodů SP v Bělehradě a Poznani nenavážou Lukáš Helešic a Jakub Podrazil na dvojce bez kormidelníka. V druhém semifinále skončili pátí zhruba dvanáct sekund za postupem.

Třetí díl SP ve veslování v Lucernu:
Muži:
Skif lehkých vah:
1. Mikolajczewski (Pol.) 6:54,59.
Dvojka bez kormidelníka lehkých vah:
1. O'Donovan, O'Driscoll (Ir.) 6:34,00.
Párová čtyřka lehkých vah:
1. Itálie 5:48,39,
...3. Česko (Kopáč, Viktora, J. Vetešník, Hájek) 5:53,69.
Ženy:
Skif lehkých vah:
1. McCannová (JAR) 7:45,75.
ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty