Rubriky:

Vodní sporty

Hlídky deblkanoistů vylovily v Troji zlato

4. srpna 2006 18:45 - PRAHA

Čeští kanoisté získali na domácím mistrovství světa ve vodním slalomu v Praze-Troji první medaile a to hned zlaté. Vybojovalo je družstvo deblkanoistů ve složení Marek Jiras - Tomáš Máder, Jaroslav Volf - Ondřej Štěpánek a Jaroslav Pospíšil - Jaroslav Pollert. V dalším finálovém závodě hlídek skončilo české družstvo kajakářů na pátém místě.

České družstvo deblkanoistů odjelo první finálovou jízdu skvěle a čas 123,80 bez jediné trestné minuty znamenal první místo před Německem a Slovenskem. "Jeli jsme opatrně, ale jinak to bylo celkem v pohodě," vykládal po první jízdě Marek Jiras.

Do druhé části tak vyrazili Češi jako poslední a za mohutného povzbuzování diváků podél trojského kanálu zvládli druhou část ještě precizněji. Nechali za sebou Německo i favorizované Slovensko a za zvuků tradiční písně We Are The Champions si vychutnávali zlaté medaile.

Protesty mezi kajakáři

Malé organizační zmatky zavládly při závodu hlídek kajakářů. Prvních pět lodí z první jízdy mělo totiž odstartovat bez tradičního přidržení lodě a některé posádky se cítily poškozeny zdržením a podaly protest. Start druhé jízdy tak byl odložen a chvíli to vypadalo, že se bude počítat pouze druhá jízda a ta první bude anulována. Nakonec ale zůstalo vše při starém a podle klasických pravidel se sčítaly obě finálové jízdy.

V každém případě ale čeští kajakáři na medaili neměli. Hlídka ve složení Tomáš Kobes, Ondřej Raab a Lukáš Kubričan zajela první jízdu jako čtvrtá nejlepší, druhá jízda jí bohužel i díky třem šťouchům vyšla ještě o příčku hůře. Nakonec tedy v čase 238,71 skončili pátí, což ještě před koncem odtušil i Ondřej Raab. "Nám se dlouhodobě ty hlídky nedaří, bohužel. V hlídkách jsme byli vlastně jen jednou třetí na Evropě," řekl nejzkušenější z trojice kajakářů pro Sport.cz.

Výsledky finále:
Hlídky C2 muži:
1. ČR (Jiras/Máder, Volf/Štěpánek, Pospíšil/Pollert) 253,90, 2. Německo (Becker/Henze, Michel/Piersig, K.Simon/R.Simon) 261,90, 3. Petr a Pavel Hochshornerovi, Kubáň/Olejník, L.Šoška/P.Šoška) 269,93, 4. Rusko 301,69, 5. Čína 474,11.
Hlídky K1 muži:
1. Francie (Lefevre, Billaut, Neveu) 223,51, 2. Itálie (Molmenti, Cipressi, Paolini) 229,52, 3. Polsko (G.Polaczyk, M.Polaczyk, Popiela) 230,72, 4. Slovinsko 235,25, 5. ČR (Raab, Kubričan, Kobes) 238,71.

Jirka G. Novák, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty