Rubriky:

Vancouver 2010

Skokanky na lyžích neuspěly u soudu se snahou startovat na ZOH

10. července 2009 21:36 - VANCOUVER

Skokanky na lyžích nebudou startovat za rok na olympijských hrách ve Vancouveru. Rozhodl o tom soud právě v dějišti příštích her, na nějž se v dubnu kvůli údajné diskriminaci ze strany Mezinárodního olympijského výboru (MOV) obrátilo 15 bývalých a současných skokanek v čele s první mistryní světa v této disciplíně z letošního šampionátu v Liberci Lindsay Vanovou.

Skokanky argumentovaly tím, že vyřazení ženské části skokanského sportu porušuje kanadskou chartu práv a svobod. Soudkyně Nejvyššího soudu státu Britská Kolumbie jim v dala v tomto ohledu zapravdu, ovšem MOV podle ní nepodléhá jurisdikci jejího soudu a nemá moc jeho rozhodnutí změnit.

"MOV učinil rozhodnutí, které žalující stranu diskriminuje. Jen MOV však může tuto křivdu napravit," uvedla soudkyně Lauri Ann Fenlonová ve svém dvaačtyřicetistránkovém zdůvodnění. "V mém zjištění, že jsou diskriminovány, není pro navrhovatelky mnoho útěchy. Tento soud jim žádnou pomoc poskytnout nemůže," dodala soudkyně.

Skokanky chtěly po soudu, aby buď nařídil organizačnímu výboru zahrnout ženské skoky do programu her ve Vancouveru, nebo aby vyřadil všechny soutěže skokanů. MOV stavěl svou obhajobu na tom, že ženy nemohou na ZOH skákat kvůli tomu, že nesplnily olympijská kritéria.

ČTK

Časová osa: Vancouver 2010

Filtr článků - Vancouver 2010


Podsekce:

                 

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..