Rubriky:

Vancouver 2010

MOV poprvé v historii nabízí finanční pomoc organizátorům OH

29. srpna 2009 10:20 - VANCOUVER

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) nabídl finanční pomoc organizátorům zimních her ve Vancouveru 2010, kteří se kvůli ekonomické krizi dostali do problémů. Pokud by skutečně MOV pořadatelům olympiády vypomohl, stalo by se tak poprvé v historii.

Představitelé MOV se zatím nerozhodli, jakou částkou přispějí, nicméně doufají, že ještě před začátkem únorových her podepíší jednu či dvě sponzorské smlouvy. "Kvůli finanční krizi je hodně náročné dosáhnout předpokládaných výnosů. Budeme se snažit lidem ve Vancouveru alespoň trochu pomoci," řekl agentuře AP předseda marketingové komise MOV Gerhard Heiberg.

Organizační výbor ZOH ve Vancouveru má v současné době deficit kolem 37 miliónů amerických dolarů z celkového operačního rozpočtu 1,75 miliardy dolarů (zhruba 310 miliard korun).

Podle Heiberga, jenž šéfoval organizačnímu výboru zimních her v Lillehammeru 1994, ještě nikdy v minulosti MOV nenabídl urovnat deficit v rozpočtu hostitelského města. "Chceme pomoci, ale ještě se uvidí, kolika penězi a jakým způsobem to provedeme," dodal funkcionář.

Díra ve vancouverském rozpočtu je důsledkem nižších výnosů ze sponzorských a televizních kontraktů. MOV, jenž se o tyto příjmy dělí s organizátory, podepsal smlouvy pouze s devíti z předpokládaných 11 mezinárodních sponzorů pro hry ve Vancouveru a v Londýně 2012.

Současných devět sponzorů zaplatilo olympijskému výboru 900-920 miliónů dolarů. "Doufali jsme a stále doufáme, že jich budeme mít deset až jedenáct. Ještě jsme to nevzdali a vedeme jednání se společnostmi z různých odvětví," uvedl Heiberg.

ČTK

Časová osa: Vancouver 2010

Filtr článků - Vancouver 2010


Podsekce:

                 

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..