Rubriky:

Vancouver 2010

Hráči z Evropy získají olympijskou místenku

22. prosince 2009 11:44 - PRAHA

Jen necelý týden může ještě trenér hokejové reprezentace Vladimír Růžička přemýšlet nad podobou týmu pro únorové zimní olympijské hry. Už 30. prosince musí sdělit 23 jmen pro Vancouver, přičemž změnu lze učinit jen při oficiálně potvrzeném zranění nominovaného.

 

Petr Horník, Právo

Třetí díl Euro Hockey Tour dával Růžičkovi poslední možnost vidět v akci adepty olympijského startu hrající v Evropě a není pochyb, že někteří z nich získají olympijskou místenku. „Něco mi to ukázalo, ale počkejte si až na konec měsíce. Teď to nemá cenu víc rozebírat, stejně ze mne žádná jména nevypáčíte,“ uvedl trenér a odmítl i sdělit, jestli se mu po moskevském víkendu zmenšilo avizovaných pět otazníků olympijské sestavy.

Hokejoví redaktoři Práva se v pondělí pokusili uvažovat jako reprezentační trenér a složili mužstvo pro ZOH za něj. Do výběru se nám vedle 18 hráčů z NHL vešel i kvintet z Evropy (Schwarz, Jágr, Červenka, Čajánek, Rolinek) a to ještě Štěpánek, Blaťák, Vašíček a Hudler figurují mezi náhradníky. „Chci mít rovnoměrně zastoupené útočné i defenzivní typy, mužstvo se nedá skládat jen podle kanadského bodování,“ naznačil už dřív Růžička s tím, že zatím se přiklání k poměru 7 obránců a 13 útočníků.

Olympiádu řešit nechtěl, s vyzněním Channel 1 Cupu byl i přes třetí příčku docela spokojen. „Spíš než umístění hodnotím hru, při níž jsme působili hodně kompaktně. Hlavně ty návraty do utkání máme parádní. Ukazují sílu týmu i chuť hráčů, což vnímám jedině pozitivně. Zásadní problém ale máme v produktivitě. Na to, kolik si vytvoříme šancí, dáváme málo gólů. Přestříleli jsme všechny tři soupeře, k vítězství to ale vedlo jen jednou,“ připomněl Růžička, jehož výběr získal skalp Finů.

Nominace hokejistůna ZOH podle Práva:
Tomáš VokounFlorida
Ondřej Pavelec Atlanta
Marek Schwarz Ml. Boleslav
Tomáš Kaberle Toronto
Pavel Kubina Atlanta
Jaroslav ŠpačekMontreal
Zbyněk Michálek Phoenix
Marek Židlický Minnesota
Roman Polák St. Louis
Jan Hejda Columbus
Patrik EliášNew Jersey
Jaromír Jágr Omsk
Milan MichálekOttawa 
Tomáš Plekanec Montreal
Václav Prospal NY Rangers
Roman Červenka Slavia
Martin Havlát Minnesota
Petr Čajánek Petrohrad
Martin Erat Nashville
Milan Hejduk Colorado
Tomáš Rolinek Magnitogorsk
David Krejčí Boston
Michael FrolíkFlorida
Náhradníci: Štěpánek – Kuba, Blaťák – Fleischmann, Vašíček, Hudler.

Martin Kézr, Právo

Zrušit


Časová osa: Vancouver 2010

Filtr článků - Vancouver 2010


Podsekce:

                 

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..