Rubriky:

Vancouver 2010

VIDEO: Kapitán nároďáku Eliáš odvezen na nosítkách, zranění by však nemělo být vážné

16. ledna 2010 22:47 - PRAHA/DENVER

Tohle může být pořádně tvrdý direkt pro českou hokejovou reprezentaci s ohledem na olympijské hry ve Vancouveru. Kapitán národního týmu Patrik Eliáš nedohrál sobotní duel NHL jeho New Jersey na ledě Colorada, když jej ve druhé třetině poslal k ledu ostrým úderem zadák Ryan Wilson. Eliáš byl z hrací plochy odvezen na nosítkách za asistence záchranářů a lékařů, naštěstí zůstal při vědomí. Eliášovo zranění by nemělo být vážnějšího charakteru, výsledky rentgenu i CT vyšetření mozku byly negativní. Přesto jej podle kouče Lemairea čeká pauza.

 

ČTK/AP

K osudnému střetu došlo v úvodu druhé třetiny, kdy se Eliáš snažil prodrat do útočného pásma. Před modrou čarou mu ale cestu zatarasil zadák Colorada Ryan Wilson a tvrdým úderem ramenem na bradu jej sestřelil k ledu. K útočníkovi New Jersey okamžitě přispěchali doktoři se záchranáři, kteří Eliáše po zhruba pětiminutovém zásahu odvezli do útrob stadiónu na nosítkách. Rozhodčí zákrok hraničící s pravidly trestem neohodnotili.

Eliáš byl po úderu značně otřesený, na ledě dlouho ležel se zavřenýma očima. Uklidnění se částečně dostavilo v době, kdy už ležel na nosítkách. Na znamení, že je při vědomí, zamával přítomným fanouškům. Podle aktuálních zpráv ze zámoří by naštěstí Eliášovo zranění nemělo být vážné. Vyšetření v nemocnici v Denveru neprokázalo vážné zranění hlavy či krku. Přesto jej v nejbližších zápasech nejspíše čeká pauza. "Nevím přesně, jak na tom Patrik je. Vím ovšem, že v současné době není schopen nastoupit do zápasů," prohlásil kouč Ďáblů Jacques Lemaire.

Hráči New Jersey nervózně sledují, jak je Patrik Eliáš nakládán na nosítka.Hráči New Jersey nervózně sledují, jak je Patrik Eliáš nakládán na nosítka.foto: ČTK/AP

Růžička: Hodně nepříjemná zpráva, hned volám do zámoří

Celý incident přidělal vrásky na tváři reprezentačnímu trenérovi Vladimíru Růžičkovi, v jehož seznamu pro olympijské hry figuruje Eliáš jako kapitán. Absence klíčového útočníka by totiž znamenala citelné oslabení. „Je to hodně nepříjemná zpráva,“ reagoval v telefonátu pro Sport.cz, který jej o Eliášově zranění informoval. „Do olympiády ale ještě zbývá hodně času. Okamžitě ovšem zavolám do Kanady a budu si zjišťovat podrobnosti,“ dodal Růžička.

Wilsonův atak na klíčového hráče Devils nezůstal bez odezvy, hned v následném střídání si zadáka Lavin vyhlédl obránce Ďáblů Mark Fraser. Okamžitě shodil rukavice a v pěstním souboji triumfoval.

Český tým na olympijských hrách ve skupině postupně narazí na Slovensko, Lotyšsko a Rusko. Úvodní zápas svěřence Vladimíra Růžičky proti bývalému federálnímu partnerovi čeká 18. února.

Jan Škvor, Sport.cz

Časová osa: Vancouver 2010

Filtr článků - Vancouver 2010


Podsekce:

                 

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..