Rubriky:

Vancouver 2010

Tomba doufá, že zapálí olympijský oheň

8. února 2006 11:30 - TURÍN

Legendární italský slalomář Alberto Tomba doufá, že se dočká pocty a bude tím, kdo zapálí při pátečním slavnostním zahájení v Turíně olympijský oheň. Trojnásobný olympijský vítěz přezdívaný La Bomba je médii považován za největšího favorita na čestné místo posledního člena štafety, ale sám prý ještě neví, jestli bude oheň skutečně zapalovat.

 

www.albertotomba.it

"Nevím, ale opravdu v to doufám. Byla by to jedna z nejkrásnějších vzpomínek mého života," řekl devětatřicetiletý charismatický Ital.

Olympijští organizátoři obvykle vybírají pro zapálení ohně na hlavním stadionu sportovní hvězdu ze své země. Letos je vedle Tomby další kandidátkou olympijská vítězka v běhu na lyžích Stefania Belmondová.

Šampionka z volné patnáctky na olympiádě v Salt Lake City za hlavního favorita považuje Tombu, ale pořád by oheň ráda zapálila sama. "Pokud nebudu posledním členem štafety, bude to pro mě porážka. Ale přijmu to stejně jako všichni ostatní," řekla listu Gazzetta dello Sport.

Podle lednových informací agentury AP je dokonce možné, že oheň zapálí oba největší kandidáti společně. Pořadatelé tehdy možnost dvou posledních členů štafety nevyloučili.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vancouver 2010

Filtr článků - Vancouver 2010


Podsekce:

                 

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..