Rubriky:

Vancouver 2010

Výsledky XX. zimních olympijských her

10. února 2006 19:41

Rekordních 2500 sportovců soutěží na XX. zimních olympijských hrách v Turíně. Ve čtrnácti sportovních disciplínách se bude rozdělovat celkem čtyřiaosmdesát sad medailí. Čeští sportovci zasáhnou do všech soutěží vyjma curlingu a skeletonu.

AKROBATICKÉ LYŽOVÁNÍ
Ženy - jízda v boulích
1. Heilová (Kan.), 2. Traaová (Nor.), 3. Laouraová (Fr.), ... 6. N. Sudová (ČR), 26. Š. Sudová (ČR) - nepostoupila z kvalifikace.
Muži - jízda v boulích
1. Begg-Smith (Austr.), 2. Ronkainen (Fin.), 3. Dawson (USA).
Ženy - skoky
1. Leuová (Švýc.), 2. Li Ni-na (Čína), 3. Camplinová (Austr.)
Muži - skoky
1. Chan Sien-pcheng (Čína), 2. Daščinskij (Běl.), 3. Lebeděv (Rus.)
ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ
Muži - sjezd
1. Deneriaz (Fr.), 2. Walchhofer (Rak.), 3. Kernen (Švýc.), ... 34. Záhrobský, 36. Zakouřil, Bank (všichni ČR) nedokončil.
Muži - kombinace
1. Ligety (USA), 2. Kostelič (Chor.), 3. Schönfelder (Rak.), ...6. Bank, 12. Vráblík, 20. Krýzl (všichni ČR).
Ženy - sjezd
1. Dorfmeisterová (Rak.), 2. Martina Schildová (Švýc.), 3. Pärsonová (Švéd.).
Muži - superobří slalom
1. Aamodt (Nor.), 2. Maier (Rak.), 3. Hoffmann (Švýc.),...32. Záhrobský, 34. Krýzl, 38. Vráblík (všichni ČR), Bank (ČR) nedokončil.
Ženy - kombinace
1. Kosteličová (Chorv.), 2. Marlies Schildová (Rak.), 3. Pärsonová (Švéd.), ...19. Záhrobská, 22. Hrstková, 24. Zakouřilová (všechny ČR).
Muži - obří slalom
1. Raich (Rak.), 2. Chenal (Fr.), 3. Maier (Rak.), 16. Bank, 25. Vráblík - nedokončil 2. kolo, Záhrobský a K. Krýzl (všichni ČR) nedokončili 1. kolo.
Ženy - superobří slalom
1. Dorfmeisterová (Rak.), 2. Kosteličová (Chorv.), 3. Meissnitzerová (Rak.), ... 27. Záhrobská, 36. Hrstková (obě ČR).
Muži - obří slalom
1. Raich (Rak.), 2. Chenal (Fr.), 3. Maier (Rak.), ...16. Bank, ...25. Vráblík - nedokončil druhé kolo, Záhrobský a K. Krýzl (všichni ČR) nedokončili 1. kolo.
Ženy - superobří slalom
1. Dorfmeisterová (Rak.), 2. Kosteličová, 3. Meissnitzerová (Rak.), ...27. Záhrobská, 36. Hrstková (obě ČR).
Ženy - slalom
1. Pärsonová (Švéd.), 2. Hospová, 3. Schildová (obě Rak.)... 13. Záhrobská, 28. Kurfürstová, Hrstková nedokončila 2. kolo, Zakouřilová (všechny ČR) nedokončila 1. kolo.
Ženy - obří slalom
1. Mancusová (USA), 2. Poutiainenová (Fin.), 3. Ottossonová (Švéd.), ...27. Zakouřilová, Záhrobská, Hrstková (všechny ČR) nedokončily 2. kolo. 
Muži - slalom
1. Raich, , 2. Herbst, 3. Schönfelder (všichni Rak.), ... 21. Vráblík 1:47,40 (56,01+51,39), Trejbal nedokončil 2. kolo, K. Krýzl (všichni ČR) nedokončil 1. kolo.
BĚH NA LYŽÍCH
Muži - skiatlon 2x15 km
1. Dementěv (Rus.), 2. Estil (Nor.), 3. Piller Cottrer (It.), ... 10. Bauer, 14. Magál, 22. Koukal, 36. Šperl (všichni ČR).
Ženy - skiatlon 2x7,5 km
1. Šmigunová (Est.), 2. Neumannová (ČR), 3. Medveděvová-Abruzovová (Rus.), ...23. Janečková, 29. Balatková-Erbenová (obě ČR).
Muži - sprint dvojic (6x1,3 km)
1. Švédsko (T. Fredriksson, Lind), 2. Norsko (Svartedal, Hetland), 3. Rusko (Alypov, Ročev), ... 10. ČR (Kožíšek, Koukal).
Ženy - sprint dvojic (6x1,1 km)
1. Švédsko (Dahlbergová, Anderssonová), 2. Kanada (Rennerová, Scottová), 3. Finsko (Saarinenová, Kuitunenová),...12. ČR (Erbenová, Rajdlová) - vyřazeny v semifinále.
Ženy - 10 km klasicky
1. Šmigunová (Est.), 2. Björgenová (Nor.), Pedersenová (Nor.), ...5. Neumannová, 33. Rajdlová, 45. Nývltová (všechny ČR).
Muži - 15 km klasicky
1. Veerpalu (Est.), 2. Bauer (ČR), 3. Angerer (Něm.), ...59. Michl (ČR).
Ženy - štafeta na 4x5 km
1. Rusko (Baranovová, Kurkinová, Čepalovová, Medveděvová), 2. Německo (Böhlerová, Bauerová, Sachenbacherová- Stehleová, Künzelová), 3. Itálie (Follisová, Paruzziová, Confortolaová, Valbusaová), ... 6. ČR (Erbenová, Rajdlová, Janečková, Neumannová).
Muži - štafeta 4x10 km
1. Itálie (Valbusa, Di Centa, Piller Cottrer, Zorzi), 2. Německo (Schlütter, Filbrich, Sommerfeldt, Angerer), 3. Švédsko (Larsson, Olsson, Södergren, M. Fredriksson), ...9. ČR (Koukal, Bauer, Magál, Kožíšek).
Ženy - sprint (1,1 km volně)
1. Crawfordová (Kan.), 2. Künzelová (Něm.), 3. Sidková (Rus.), ... 50. Nývltová (ČR) - vyřazena v kvalifikaci.
Muži - sprint (1,3 km volně)
1. Lind (Švéd.), 2. Darragon (Fr.), 3. T. Fredriksson (Švéd.), ...15. Koukal, 22. Kožíšek (oba ČR) - vyřazeni ve čtvrtfinále
Ženy - 30 km volně
1. Neumannová (ČR), 2. Čepalovová (Rus.), 3. Kowalczyková (Pol.), ...27. Janečková, 31. Rajdlová, 39. Erbenová (všechny ČR) 
Muži - 50 km
1. Di Centa (It.), 2. Dementěv (Rus.), 3. Botvinov (Rak.), ... 7. Koukal, 8. Magál, 16. Bauer, 27. Šperl (všichni ČR).
BIATLON
Muži - vytrvalostní závod na 20 km
1. Greis (Něm.), 2. Björndalen, 3. Hanevold (oba Nor.), ...22. Vítek, 30. Dostál, 33. Holubec, 45. Šlesingr (všichni ČR).
Ženy - vytrvalostní závod na 15 km
1. Išmuratovová (Rus.), 2. Pylevová (Rus.), 3. Glagowová (Něm.), ...46. Holubcová, 54. Vejnarová, 62. Rezlerová, 68. Česneková (všechny ČR).
Muži - sprint na 10 km
1. Fischer (Něm.), 2. Hanevold (Nor.), 3. Andresen (Nor.), ... 11. Vítek, 34. Moravec, 44. Dostál, 57. Šlesingr (všichni ČR).
Ženy - sprint na 7,5 km
1. Baverelová-Robertová (Fr.), 2. Olofssonová (Švéd.), 3. Jefremovová (Ukr.), ...32. Faltusová, 39. Holubcová, 43. Vejnarová, 61. Rezlerová (všechny ČR).
Muži - stíhací závod na 12,5 km
1. Defrasne (Fr.), 2. Björndalen (Nor.), 3. Fischer (Něm.), ... 16. Vítek, 31. Dostál, 34. Šlesingr, 41. Moravec (všichni ČR).
Ženy - stíhací závod na 10 km
1. Wilhelmová, 2. Glagowová (obě Něm.), 3. Achatovová (Rus.),...24. Holubcová, 35. Vejnarová, 36. Faltusová (všechny ČR).
Muži - štafeta 4x7,5 km
1. Německo (Gross, Rösch, Fischer, Greis), 2. Rusko (Čerezov, Čepikov, Rostovcev, Kruglov), 3. Francie (Robert, Defrasne, Cannard, Poirée), ...6. ČR (Moravec, Vítek, Dostál, Šlesingr)
Ženy - štafeta na 4x6 km
1. Rusko (Bogalijová, Išmuratovová, Zajcevová, Achatovová), 2. Německo (Glagowová, Henkelová, Apelová, Wilhelmová), 3. Francie (Perettová, Baverelová-Robertová, Becaertová, Baillyová), ...13. Česko (Holubcová, Faltusová, Rezlerová, Vejnarová).
Muži - 15 km s hromadným startem
1. Greis (Něm.), 2. Sikora (Pol.), 3. Björndalen (Nor.), ... 22. Vítek, 23. Dostál (oba ČR).
Ženy - 12,5 km s hromadným startem
1. Olofssonová (Švéd.), 2. Wilhelmová (Něm.), 3. Dislová (Něm.).
BOBY
Muži - dvojboby
1. Lange, Kuske (Něm.), 2. Lueders, Brown (Kan.), 3. Annen, Hefti (Švýc.), ...16. Danilevič, Gomola, 28. Veselý, Kobián (všichni ČR).
Ženy - dvojboby
1. Kiriasisová, Schneiderhenzeová (Něm.) 3:49,98 min. (57,16+ 57,77+57,34+57,71), 2. Rohbocková, Flemingová (USA) 3:50,69, (57,37+57,65+57,78+57,89), 3. Weissensteinerová, Isaccová (It.)
Muži - čtyřboby
1. Německo I (Lange, Hoppe, Kuske, Putze), 2. Rusko I (Zubkov, Jegorov, Seliverstov, Vojevoda), 3. Švýcarsko I (Annen, Lamparter, Hefti, Grand), ...14. ČR (Danilevič, Řechka, Gomola, Kobián).
CURLING
Ženy
1. Švédsko, 2. Švýcarsko, 3. Kanada.
Muži
1. Kanada, 2. Finsko, 3. USA.
KRASOBRUSLENÍ
Sportovní dvojice
1. Totmjaninová, Marinin (Rus.), 2. Tan Čang, Chao Čang (Čína), 3. Süe Šen, Čao Chung-po (Čína).
Muži
1. Pljuščenko (Rus.), 2. Lambiel (Švýc.), 3. Buttle (Kan.) ...18. Verner (ČR).
Taneční páry
1. Navková, Kostomarov (Rus.), 2. Belbinová, Agosto (USA), 3. Grušinová, Gončarov (Ukr.).
Ženy
1. Arakawová (Jap.), 2. Cohenová (USA), 3. Slucká (Rus.).
LEDNÍ HOKEJ
Skupina A:
Itálie - Kanada 2:7, Švýcarsko - Finsko 0:5, Německo - Česko 1:4, Itálie - Finsko 0:6, Česko - Švýcarsko 2:3, Kanada - Německo 5:1, Česko - Finsko 2:4, Itálie - Německo 3:3, Kanada - Švýcarsko 0:2, Česko - Itálie 4:1, Německo - Švýcarsko 2:2, Finsko - Kanada 2:0, Švýcarsko - Itálie 3:3, Finsko - Německo 2:0, Česko - Kanada 2:3.
Skupina B:
Kazachstán - Švédsko 2:7, Rusko - Slovensko 3:5, Lotyšsko - USA 3:3, Švédsko - Rusko 0:5, USA - Kazachstán 4:1, Slovensko - Lotyšsko 6:3, Rusko - Kazachstán 1:0, Švédsko - Lotyšsko 6:1, Slovensko - USA 2:1, Rusko - Lotyšsko 9:2, Slovensko - Kazachstán 2:1, USA - Švédsko 1:2, Lotyšsko - Kazachstán 2:5, Švédsko - Slovensko 0:3, USA - Rusko 4:5.
Čtvrtfinále:
Švýcarsko - Švédsko 2:6, Finsko - USA 4:3, Rusko - Kanada 2:0, Slovensko - Česko 1:3.
Semifinále:
Česko - Švédsko 3:7, Finsko - Rusko 4:0.
Zápas o 3. místo:
Česko - Rusko 3:0
Finále:
Finsko - Švédsko 2:3
Konečné pořadí:
1. Švédsko, 2. Finsko, 3. Česko, 4. Rusko, 5. Slovensko, 6. Švýcarsko, 7. Kanada, 8. USA.
LEDNÍ HOKEJ - ženy
Skupina A:
Švédsko - Rusko 3:1, Kanada - Itálie 16:0, Rusko - Kanada 0:12, Švédsko - Itálie 11:0
Skupina B:
Finsko - Německo 3:0, USA - Švýcarsko 6:0, Německo - USA 0:5, Finsko - Švýcarsko 4:0
O 7. místo:
Švýcarsko - Itálie 11:0
O 5. místo:
Německo - Rusko 0:0 po prodl., 2:0 na sam. nájezdy
O 3. místo:
USA - Finsko 4:0
Finále:
Kanada - Švédsko 4:1

RYCHLOBRUSLENÍ
Muži - závod na 5000 m
1. Hedrick (USA), 2. Kramer (Niz.) , 3. Fabris (It.)
Ženy - závod na 3000 m
1. Wüstová, 2. Groenewoldová (obě Niz.), 3. Klassenová (Kan.)... 7. Sáblíková (ČR)
Muži - závod na 500 m
1. Cheek (USA), 2. Dorofějev (Rus.), 3. I Kang-sok (Korea)
Ženy - závod na 500 m
1. Žurovová (Rus.), 2. Wang Man-li (Čína), 3. Žen Chuej (Čína).
Stíhací závod - týmy
Muži: 1. Itálie (Anesi, Fabris, Sanfratello), 2. Kanada (Dankers, Warsylewicz, Elm), 3. Nizozemsko (Kramer, Tuitert, Verheijen).
Ženy: 1. Německo (Pechsteinová, Friesingerová, Anschützová- Thomsová), 2. Kanada (Grovesová, Hughesová, Nesbittová), 3. Rusko (Abramovová, Lobyševová, Vysokovová)
Muži - 1000 m:
1. Davis, 2. Cheek (oba USA), 3. Wennemars (Niz.).
Ženy - 1000 m
1. Timmerová (Niz.), 2. Klassenová (Kan.), 3. Friesingerová (Něm.).
Muži - 1500 m
1. Fabris (It.), 2. Davis (USA), 3. Hedrick (USA)
Ženy - 1500 m
1. Klassenová, 2. Grovesová (obě Kan.), 3. Wustová (Niz.)... M.Sáblíková nestartovala. 
Muži - 10 000 m
1. De Jong (Niz.), 2. Hedrick (USA), 3. Verheijen (Niz.).
Ženy - 5 000 m
1. Hughesová (Kan.), 2. Pechsteinová (Něm.), 3. Klassenová (Kan.), 4. Sáblíková (ČR).
RYCHLOBRUSLENÍ - krátká dráha
Muži - 1500 m
1. An Hjon-so (Kor.), 2. I Ho-sok (Kor.), 3. Li Ťia-ťün (Čína)
Ženy - 500 m
1. Wang Meng (Čína), 2. Radanovová (Bul.), 3. Leblancová-Boucherová (Kan.), ...6. Novotná (ČR)
Muži - 1000 m
1. An Hjon-so, 2. I Ho-suk (oba Kor.), 3. Ohno (USA).
Ženy - 1500 m
1. Čin Sun-ju, 2. Čche Un-kjong (obě Kor.), 3. Wang Meng (Čína), ...13. Novotná (ČR) - vyřazena v semifinále.
Ženy - štafety na 3000 m
1. Korejská rep. (Pjon Čchon-sa, Čche Un-kjong, Čon Ta-hjo, Čin Sun-ju), 2. Kanada (Krausová, Leblancová- Boucherová, Robergeová, Vicentová), 3. Itálie (K. Ziniová, M. Ziniová, Capursová, Fontanaová)
Muži - 500 m:
1. Ohno (USA), 2. Tremblay (Kan.), 3. An Hjon- so (Kor.)
Muži - štafeta na 5000 m:
1. Korea (So Ho-čin, An Hjon-so, I Ho-sok, Song Suk-u), 2. Kanada (Tremblay, Bedard, Hamelin, Turcotte), 3. USA (Izykowski, Ohno, Smith, Kepka)
Ženy - 1000 m:
1. Čin Sun-ju (Kor.), 2. Wang Meng, 3. Jang Jang A (obě Čína)
SANĚ
Muži
1. Zöggeler (It.), 2. Děmčenko (Rus.), 3. Rubenis (Lot.)...27. Hyman (ČR).
Ženy
1. Ottová, 2. Kraushaarová, 3. Hüfnerová (všechny Něm.),... Jeriová (ČR) nedokončila 1. jízdu.
Muži - dvojice
1. A. Linger, W. Linger (Rak.), 2. Florschütz, Wustlich (Něm.), 3. Plankensteiner, Haselrieder (It.), ...16. L. Brož, A. Brož (ČR).
SEVERSKÁ KOMBINACE
Klasický závod
1. Hettich (Něm.), 2. Gottwald (Rak.), 3. Moan (Nor.), ...21. Churavý, 36. Rygl, 37. Slavík, 47. Chlum (všichni ČR).
Závod družstev
1. Rakousko, 2. Německo, 3. Finsko... 8. Česko (Rygl, Churavý, Vodseďálek, Slavík)
Sprint
1. Gottwald (Rak.), 2. Moan (Nor.), 3. Hettich (Něm.), ...17. Rygl, 26. Slavík, 31. Churavý, 47. Vodseďálek (všichni ČR).
SKOKY NA LYŽÍCH
Závod na středním můstku (HS106) 
1. Bystöl (Nor.), 2. Hautamäki (Fin.), 3. Ljökelsöy (Nor.)...13. Janda, 21. Matura, 36. Mazoch, 38. Sedlák (všichni ČR).
Závod na velkém můstku (HS140)
1. Morgenstern, 2. Kofler (oba Rak.), 3. Bystöl (Nor.), ... 10. Janda, 22. Matura, 40. Sedlák, 45. O. Vaculík (všichni ČR).
Družstva (HS140):
1. Rakousko (Widhölzl, Kofler, Koch, Morgenstern), 2. Finsko (Kiuru, Happonen, Ahonen, M. Hautamäki), 3. Norsko (Bystöl, Romören, Ingebrigtsen, Ljökelsöy), ...9. ČR (Matura, O. Vaculík, Sedlák, Janda) - vypadli v 1. kole.
SKELETON
Ženy
1. Pedersenová (Švýc.), 2. Rudmanová (Brit.), 3. Hollingsworthová (Kan.)
Muži
1. Gibson, 2. Pain (oba Kan.), 3. Stähli (Švýc.)
SNOWBOARDING
Muži - U-rampa
1. White (USA), 2. Kass (USA), 3. Koski (Fin.), ... 33. Černík (ČR) - nepostoupil z kvalifikace.
Ženy - U-rampa
1. Teterová (USA), 2. Bleilerová (USA), 3. Buassová (Nor.).
Muži - snowboardcross
1. Wescott (USA), 2. Židek (SR), P.-H. Delerue (Fr.), ...13. Novotný (ČR)
Ženy - snowboardcross
1. Friedenová (Švýc.), 2. Jacobelisová (USA), 3. Maltaisová (Kan.).
Muži - paralelní slalom
1. P. Schoch (Švýc.), 2. S. Schoch (Švýc.), 3. Grabner (Rak.).
Ženy - paralelní slalom
1. Meuliová (Švýc.), 2. Koberová (Něm.), 3. Fletcherová (USA), ...23. Elsterová (ČR) nepostoupila z kvalifikace

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Vancouver 2010

Filtr článků - Vancouver 2010


Podsekce:

                 

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..