Rubriky:

Vancouver 2010

Bank a Vráblík jsou po kombinačním sjezdu na 16. místě

14. února 2006 14:58 - SESTRIERE

Slibně vstoupili do úterního olympijského závodu v kombinaci čeští lyžaři Ondřej Bank a Martin Vráblík, kteří se po sjezdu dělí o 16. místo. Za vedoucím Američanem Bodem Millerem zaostávají před večerním slalomem, který se jede na dvě kola, o 2,14 vteřiny.

Slalom je pro oba české reprezentanty silnější disciplínou. Bank tak může zaútočit na šesté místo z mistrovství světa z roku 2001, což je zatím nejlepší český výsledek v historii velkých podniků. Kryštof Krýzl, třetí Čech, jenž sjezd dokončil, ztrácí na 33. příčce 3,11 vteřiny.

Hrůzostrašně vypadajícím pádem skončil kombinační sjezd pro Filipa Trejbala, který se na trať vydal jako druhý v pořadí po Vráblíkovi. Juniorský mistr světa ve slalomu v závěru trati vyletěl do vzduchu a vrazil do ochranných sítí, které ho po několika kotrmelcích odhodily na záda zpět na sjezdovku. Jednadvacetiletý Trejbal ztratil při pádu lyže i hůlky, v sítích navíc přišel i o helmu. Podle šéflékaře české výpravy ale vyvázl bez vážných zranění.

Raich byl zklamaný

Miller, jenž je i výborným slalomářem, porazil o 32 setin sekundy Didiera Defaga ze Švýcarska, třetí je o 86 setin pomalejší Ital Peter Fill.

Mírným zklamáním skončil sjezd pro jednoho z favoritů Benjamina Raicha. Rakouský slalomový specialista, jenž v sezóně Světového poháru vyhrál tři ze čtyř kombinačních závodů, zaostal za Millerem na 13. místě o 2,06 vteřiny a jeho šance na zlato tak o něco poklesly. První kolo slalomu odstartuje v 17:00.

Více o pádu Filipa Trejbala čtěte ZDE:

Bank, jenž v nedělním sjezdu speciál upadl, si v rozhovoru s ČTK pochvaloval, že mu tentokrát jízda vyšla. Úplně spokojen ale nebyl. "Lyže mi nejely až tak podle představ. Se Špornem jsem schopnej jezdit stejně, teď byl ale o desetinky rychlejší," řekl s poukazem na sedmé místo slovinského lyžaře.

Překvapením byl čas Vráblíka, který na trať vyrazil jako první. "Vyšlo mi to tady nejlíp za poslední čtyři dny, ideálněji jsem to zajet nemohl," řekl s tím, že umístění kolem patnáctky rozhodně nečekal. "Myslel jsem, že to budu stahovat ve slalomu. Teď se to bude stahovat líp," dodal a netajil se vysokými ambicemi. "Chtěl bych do desítky," řekl.

Výsledky - kombinace, po sjezdu:
1. Miller (USA) 1:38,36 min., 2. Defago (Švýc.) -0,32, 3. Fill (It.) -0,86, 4. Svindal (Nor.) -0,90, 5. Walchhofer (Rak.) - 1,16, 6. Kjus (Nor.) -1,27, ...16. Bank a Vráblík oba -2,14, 33. K. Krýzl (všichni ČR) -3,11, 39. Heimschild -4,76, 40. Babušiak (oba SR) -4,96, Trejbal (ČR) nedokončil.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Vancouver 2010

Filtr článků - Vancouver 2010


Podsekce:

                 

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..