Rubriky:

Vancouver 2010

Kubina: S Kanadou to bude jako v derby

20. února 2006 10:39

Do královské skupiny majitelů zlatého hattricku, tedy vítězství na MS, olympijských hrách a zisk Stanleyova poháru, by se mohl v Turíně zařadit obránce Pavel Kubina. Český bek na osobní )spěch ale nemyslí, vše podřizuje týmu. "Na takové mety nemyslím," říká Kubina v rozhovoru pro Právo.

Už jste vyhrál Stanley cup i mistrovství světa. V případě vítězství v Turíně se můžete stát teprve třetím českých hokejistou, který získá zlatý hattrick. Jak tuhle šanci vnímáte?
O tom jsem nijak nepřemýšlel. Chci podat co nejlepší výkon a na takové mety nemyslím. Na prvním místě je, abychom vyhráli olympiádu jako tým, pro Česko. To je moje přání. Až potom je osobní úspěch.

Existuje něco, co vás s ohledem na touhu po vítězství straší?
Změna času po přeletu z Ameriky a dlouhé cestování, které jsme všichni absolvovali. Při nahuštěném programu olympijských her to může být problém. Ale je to stejné pro všechny. Pokud myslíte, jestli mám strach ze soupeřů, tak rozhodně ne.

I přes výborné výkony v Tampě a zařazení do nominace, byla vaše účast v Turíně ohrožena kvůli loňskému nařčení sudího Boliny z ovlivnění zápasu v neprospěch Vítkovic, kde jste působil. Kvůli obvinění bez důkazů jste dostal pokutu. Tu jste nezaplatil. Vedení svazu tím však podmiňovalo start na ZOH. Jak jste celou aféru prožíval?
Domluvili jsme se s generálním manažerem reprezentace Kusým a trenérem Hadamczikem, že mi nejde o peníze. Jsem ochoten zaplatit, ale tím způsobem, že finance půjdou na nějaké charitativní účely nebo na hokej. Svaz takové řešení nepřipustil, tak se pokutu rozhodly uhradit Vítkovice. Více už se k tomu nechci nijak vyjadřovat. Je to pryč.

Na turnaji se potkáte s některými spoluhráči z Tampy Bay. Hecovali jste se?
Kanaďané jsou dost sebevědomí, takže trochu jsme se provokovali. Hrajeme proti sobě už v základní skupině. Poslední týden možná deset dnů před začátkem turínského turnaje už jsme samozřejmě vzájemný zápas i celý turnaj probírali. Ale bylo tomu tak nejen mezi námi a Kanaďany. Týkalo se to i Švéda Modina. Kanaďané si vážně myslí, že olympiádu v pohodě vyhrají.

Jak předolympijské hecování vypadalo?
Takové běžné řeči. Říkal jsem jim, že budeme nejlepší. Oni samozřejmě tvrdili, že nás porazí a budou mít podruhé v řadě zlato. Na žádné sázky ale nedošlo.

Kanadu potká český tým zítra v základní skupině. Jaký to bude zápas?
Vyhecovaný, tak jako vždy. Nebál bych se tomuhle souboji dát název derby.

Radek Malina (Turín), Sport.cz, Právo

Časová osa: Vancouver 2010

Filtr článků - Vancouver 2010


Podsekce:

                 

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..