Rubriky:

Lyžování

Živě

Bauer ve skiatlonu skončil sedmý, zvítězil Švéd Hellner

20. února 2010 20:41 - VANCOUVER

Český běžec Lukáš Bauer v olympijském skiatlonu na 2x15 kilometrů medaili nezískal, když doběhl na sedmém místě. Závod ovládli švédští běžci, pro zlato si doběhl Marcus Hellner a bronz vybojoval Johan Olsson. Stříbro získal Tobias Angerer z Německa.

 

Roman Vondrouš, ČTK

Bauer nastupoval do závodu s jasnou taktikou. Na své soupeře chtěl zaútočit zejména v první polovině závodu ve své silnější klasické technice. To se mu podařilo jen zčásti. Při výměně lyží totiž vjížděl na stadión na prvním místě, za ním se však vezlo několik jeho soků.

A jeden z nich, Švéd Johan Olsson, zaútočil hned v úvodu druhé části závodu. Zbytku pole ujel a budoval si stále větší náskok. V taktickém zdržování mu ve skupince pronásledovatelů pomáhali také jeho krajani Anders Södergren a pozdější vítěz Hellner.

Závod jsme sledovali v on-line reportáži.

Bauer se snažil vedoucího jezdce dojet, ale nikdo se k němu nepřidal, takže jeho snaha vyšla do ztracena. Až v posledním kole se na zteč vydal Rus Alexander Legkov, jehož nástup už Bauer nedokázal akceptovat.

Olssona nakonec dojeli Angerer, Hellner a Legkov. V posledních metrech si Hellner vybudoval několikametrový náskok, o stříbro a bronz bojovali Angerer a Olsson. Úspěšnější byl Němec. Na Rusa Legkova zbyla čtvrtá příčka. Lukáš Bauer dorazil do cíle na sedmé příčce.

Z dalších českých zástupců byl nejlepší Martin Jakš skončil na 27. místě. Jiří Magál doběhl na 38. příčce. Martin Koukal závod vzdal v první polovině závodu.

ZOH - skiatlon muži (15 km klasicky + 15 km volně):
1. Hellner (Švéd.) 1:15:11,4, 2. Angerer (Něm.) -2,1, 3. Olsson (Švéd.) -2,8, 4. Legkov (Rus.) -4,0, 5. Babikov (Kan.) -9,1, 6. Filbrich (Něm.) -13,6, 7. Bauer (ČR) -13,8, 8. Grey -20,6, 9. Harvey (oba Kan.) -31,6, 10. Södergren (Švéd.) -35,6, ...27. Jakš -2:46,8, 38. Magál -6:27,6, Koukal (všichni ČR) nedokončil.
Sport.cz

Časová osa: Lyžování

Filtr článků - Lyžování