Živě

Kauza Hašek: Teď je na tahu záložník Sparty

29. ledna 2020 16:36 - Praha

Nezvykle obsáhlá a tvrdá reakce ze strany Sparty, zloba a drsné vzkazy fanoušků. „Ať už nikdy neobléká rudý dres! Nechte ho rok a půl kroužit kolem Strahova. Jde mu jen o peníze, chce si vytrucovat přestup do ciziny," hlásají respondenti na sociálních sítích. Fotbalový záložník Martin Hašek je od chvíle, co odmítl odletět na soustředění do Španělska, na pranýři.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Jeho tah je šokující, nešťastný, neprofesionální. A zaslouží trest. Každá mince má však dvě strany, úhlů pohledu se nabízí víc. Stojí za Haškovým činem opravdu jen a pouze fanoušky zmiňovaná touha po penězích?

Kdo syna kouče Martina Haška zná, ví, že rozhodně není hlupák, který by nedomyslel svoje skutky. Právě naopak. Vede hluboký duchovní život, medituje, čte literaturu, striktně dodržuje životosprávu, řídí se přísnými zásadami. Proto má také ve fotbalovém prostředí nálepku „jinej". Přesto takovému člověku stojí za to riskovat svoji kariéru?

Sparta letí do Španělska bez Haška, nepřišel na sraz. Podraz, prská klub

Věděl, že ho čeká minimálně finanční trest. Sparta ho navíc může přeřadit do rezervy, vydusit ho tam do konce smlouvy, která vyprší v červnu 2021. Varianta dvě, a sice setrvání v A-týmu, se jeví jako utopie. A úplně vyloučit nelze ani možnost, že se Hašek zasekne a skončí s fotbalem. Vyhlídky víc než mizerné. Přesto záložník k takovému kroku sáhl. Otazníky, co za ním doopravdy stojí, ale odstraní jen on sám...

Robert Neumann, Sport.cz

Časová osa: Sport+

Filtr článků - Sport+


MS v hokeji 2021

84. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.