Liverpool se popere o postup z první příčky

22. listopadu 2006 08:45

Ve skupině C Ligy mistrů se o postupujících do jarních bojů rozhodlo už v předchozím kole. Stali se jimi Liverpool a PSV Eindhoven; oba celky si to dnes rozdají o postup z první příčky na Anfield Road.

 

internet

Reds vstoupili do letošního ročníku nejprestižnějšího evropského poháru bezbrankovou remízou na hřišti svého dnešního soupeře. Poté ale už jen vítězili a právem si tak s předstihem zajistili postup mezi nejlepších šestnáct celků Evropy. Trenér Liverpoolu Rafael Benitéz je potěšen uzdravením Luise Garcii ze svalového zranění. Španěl by tak dnes měl dnes nastoupit v základní sestavě. V úvodní jedenáctce by rovněž neměl chybět útočník Craig Bellamy, kterého Benitéz v posledních týdnech dost opomíjel, ale dnes bude mít znovu šanci ukázat svou kvalitu. "Chceme dnes uspět a skončit ve skupině na první příčce, což nám jistě dodá důležitou sebedůvěru," řekl španělský kouč ve službách Liverpoolu.

PSV kráčí Ligou mistrů velice podobně jako Liverpool. Jediné zaváhání si připsalo v už zmiňovaném domácím utkání s Reds a s jedenácti body je tak jen o skóre druhé za anglickým celkem. Současný trenér Eindhovenu Ronald Koeman ví, co je to zvítězit na Anfield Road. Povedlo se mu to totiž v minulém roce s Benfikou, kdy jeho svěřenci v Anglii zvítězili 2:0 a vykročili tak za svou parádní jízdou, kterou zastavila později až Barcelona. "Když se podíváte na domácí výsledky Liverpoolu, tak vám musí být jasné, jak je silný. Přesto chceme uspět a skončit na čele skupiny," mluví s respektem o Angličanech bývalý skvělý nizozemský reprezentant a současný lodivod PSV.

Věříte-li ve vítězství domácího celku, pak si na něj můžete vsadit s kursem 1.60. Remíza je oceněna hodnotou 3.30 a výhra PSV kursem 5.70.


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení