Rubriky:

Sázení

Zíb chce Henmanovi předvést druhého 'Karloviče'

24. června 2003 11:28 - LONDÝN

Napodobit chorvatskou senzaci Iva Karloviče, takový je plán českého tenisty Tomáše Zíba pro wimbledonský souboj s domácím miláčkem Timem Henmanem. Karlovič v pondělí vyřadil obhájce titulu Lleytona Hewitta. "Nemám, co ztratit. Stejně jako Karlovič," řekl před utkáním Zíb, 154. hráč světového žebříčku, který dosud nikdy nevyhrál grandslamový zápas.

 

koláž Novinky

Souboji Brita Henmana a málo známého Čecha se věnují téměř všechny ostrovní listy. Henman je největší domácí nadějí, už několikrát byl těsně pod vrcholem, vždy se však zastavil v semifinále. Většina deníků nedává Zíbovi, který se do hlavní soutěže probil z kvalifikace, šanci.

"Stejně jako Karlovičovi," opět připomněl český tenista, který podle svých slov cítí životní příležitost. "To včerejší senzační vítězství mě skvěle naladilo. Jsem ve stejné situaci. Také nemám, co ztratit a Tim prostě musí. Chci si to užít," dodal rodák z Písku.

Deník The Sun dává k dobru poslední zápas těchto dvou tenistů. Před lety se utkali jako šestnáctiletí junioři na turnaji ve Florencii. Pak se jejich cesty rozdělily, ale Henman má tehdejší porážku stále v paměti. "Ve třetím setu jsem vyhrával 5:2 a prohrál 5:7," vzpomněl si. Hrálo se však na antuce, na níž je Brit poloviční. "Tomáš je dobrý hráč, respektuji ho," přidal Henman, od něhož ostrovní fanoušci očekávají jediné - hladké vítězství.

Novinky

Zrušit


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení