Rubriky:

Sázení

Pardubice čekají doma tentokrát na Kladno

19. ledna 2007 07:43 - , 19. ledna 2007

Česká extraliga ledního hokeje dnes nabídne šest utkání, protože sedmý zápas byl předehrán již uplynulou neděli. Velká pozornost bude soustředěna do Českých Budějovic, kam zajíždí vedoucí Liberec. Kromě dnešního soupeře si na jeho první příčku dělají velmi reálnou naději ještě dva kluby. Oba dnes shodou okolností hrají se soupeři toužícími po vstupu do první desítky. Pardubice konkrétně hostí Kladno.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Východočeši mají nyní na programu sérii čtyř domácích zápasů a v úterý ji načali vysokým vítězstvím. Pardubice nedovolily soupeři odvézt z jejich ledu žádný bod již počtvrté v řadě. Až na výpadek v prvním zápase nového kalendářního roku domácímu celku skvěle funguje obrana. Z branky ji diriguje jistý Lašák, který si při střelecké chuti jeho spoluhráčů dokonce může občas dovolit něco podcenit, jako se mu to stalo právě v úterý, aniž by to mělo pro tým katastrofické následky. Trenér Pardubic přesto zvažuje, že dá v tomto týdnu šanci v jednom zápase i náhradnímu brankáři. Do sestavy by se měl vrátit Rolínek, nejistota panuje naopak kolem kanonýra Sýkory.

Kladno se podobně jako jeho dnešní soupeř spolehá na velmi silnou útočnou fázi hry, ale v obraně je na tom o poznání hůře. Inkasovalo dosud druhý nejvyšší počet branek ze všech týmů v lize. Jedno z dalších na branky bohatých střetnutí sehrálo v úterý, kdy doma neustále pouze dotahovalo náskok soupeře, aby nakonec prohrálo gólem v poslední sekundě zápasu, na který již pochopitelně odpovědět nemohlo. Taková domácí ztráta Kladno mrzí dvojnásob, protože si je vědomo, že venku se mu nedaří. Na cizím ledě vyhrálo pouze jeden z pěti posledních zápasů, i když se jednalo zrovna o ten nejdůležitější s přímým konkurentem v boji o desátou příčku.

Bookmakeři bwin favorizují v tomto duelu jednoznačně domácí tým, který soupeře na vlastním ledě již jednou v sezóně deklasoval. Pardubice jistě ještě budou chtít promluvit do pořadí na čele tabulky a dnes si k tomu mohou pomoci třemi získanými body za výhru v normální hrací době, na kterou je vypsán kurs 1,45. Hostující tým by se v případě výhry mohl bodově dorovnat s desátým místem, kde se nyní nachází soupeř, který si své dnešní utkání předehrál. Na úspěch Kladna si lze vsadit v kursu 4,95.

Eurotip

Zrušit


Časová osa: Sázení

Filtr článků - Sázení